Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Валерій Іващенко – найкращий тренер 16-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

«Оболонь-Бровар» досить несподівано потрапила в серію невдач, 8 турів не знаючи перемог і навіть не забиваючи (найгірший результат в історії клубу, один із найгірших за останні роки Першої ліги). Однак тур, який відбувся посеред тижня, порадував київську команду довгоочікуваною перемогою. З мінімальним рахунком вдалося здолати в гостях «Авангард».

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Оболоні-Бровар» Валерій Іващенко. Його підопічні перервали свою безвиграшну серію, подолавши власні невдачі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Виїзна перемога після такої страшної кризи – це апріорі одна з найголовніших подій сезону для команди. А ще ж треба врахувати, що «Оболонь-Бровар» змогла перемогти досить потужного суперника. «Авангард» вигравав останні чотири тури, тому мав підстави розраховувати на успіх у матчі з киянами.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Окрім того, що останні результати показали проблеми в комплектації клубу (недостачу забивного форварда, флангового захисника, можливо, ще й опорника), були у «Оболоні-Бровар» і проблеми з наявним складом. Дискваліфікований Гуськов – можливо, найгостріший вінгер команди. Травмовані воротар Ситников, досвідчений універсал Корнєв, давно відсутній основний форвард Продан.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Замінити відсутніх вдалося завдяки власних ресурсів. Відновився після пошкодження Пінчук, повернений на вістря атаки Корольчук, відповідно, зміщений на найбільш притаманне собі місце Єременко. Можна сказати, завдяки цим маневрам команда, навпаки, змогла зіграти простіше й не «винаходити велосипед».

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

В останніх турах киянам доводилося експериментувати на багатьох позиціях – зміни в центрі поля, гра без номінального форварда, здвоєні фланги. Однак успішною виявилася звична для команди формація, а родзинкою гри киян у Краматорську став найвищий футболіст Першої ліги – форвард Корольчук, який багато переміщувався, вів боротьбу на половині поля суперника. Не будучи ефективним у загрозі чужим воротам, самою своєю присутністю він спростив гру й нав’язав єдиноборства обороні господарів.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поки що рано констатувати «видужання» київського колективу, однак такий успішний виїзд – уже свідчить про певну ремісію. «Оболонь-Бровар» – команда добротна, непогано укомплектована. Їй під силу мати значно більше очок за умови повного використання кадрового потенціалу та спрощення атакувальних дій на користь конкретики в завершенні.

Лауреат 16-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Валерій Іващенко («Оболонь-Бровар»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

12.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429