Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Сизихін – найкращий тренер 9-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

«Оболонь-Бровар» до звітного туру була командою з найкращою обороною, однак за один матч із «Геліосом» пропустила стільки ж, як за вісім попередніх зустрічей. Харків’яни переграли киян на їхньому полі, проявивши високу командну дисципліну, постійний пресинг та інтенсивність контратакувальної гри.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Геліоса» Сергій Сизихін. Його підопічні реабілітувалися за поразку від кременчужан та завдали «Оболоні-Бровар» крупної поразки у три м’ячі на її ж полі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Зустріч двох команд із лідируючої групи закривала літню програму Першої ліги, тому до неї були прикуті всі погляди. «Оболонь-Бровар» в останніх турах не пропускала, та й загалом досить успішно виступала вдома, вигравши попередні зустрічі на рідному стадіоні. Тож переконлива перемога харківської команди дозволила їй піднятися з п’ятого місця на четверте, маючи можливість вже в наступному турі претендувати й на другу позицію.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Головна проблема команди – моральний дух після другої в чемпіонаті домашньої поразки. Матч з «Кременем» навіть змусив клуб провести службове розслідування, за підсумками якого гравцям було висловлено повну довіру та підтверджено, що до них не може бути претензій щодо Чесної гри. Також варто відзначити відсутність травмованого Лобойка – капітана та основного центрального захисника харків’ян, дискваліфікацію правого захисника Глушицького та хворобу досвідченого центрхава Скарлоша.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після програного матчу тренерський штаб «Геліоса» не вдався до паніки, а грамотно розподілив кадрові ресурси. У воротах з’явився молодий Котляров (йому, як і Щасливцеву, Сизихін довіряє відповідальні позиції, не маючи перестрог щодо їхньої молодості та малодосвідченості), у центр поля повернувся після дискваліфікації Скоблов. А в іншому це був той же склад у тому ж поєднанні.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Оболонь-Бровар» з перших хвилин запропонувала харків’янам високий темп та відкриту гру, і «Геліос» майстерно цим скористався. За рахунок швидкого переходу від оборони в атаку та синхронності командних дій гості після кожного відбору старалися миттєво проводити контратаки, застаючи зненацька редути суперників. А коли харків’яни повели в рахунку, цей процес взагалі налагодився до автоматизму, адже оболонці вимушені були розкриватися й іти відігруватися. Це була тактична перемога, пов’язана з гарним вивченням суперника та правильним виконанням тренерської установки.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Геліос» – один із найкращих в сезоні за виїзними матчами (4 перемоги й 1 нічия у 5 матчах), від початку травня безпрограшна гостьова серія харків’ян досягнула вже 8 матчів. До того ж, незважаючи на випадання відразу двох захисників, наряду з лідером, «Арсеналом», харків’яни виявилися командою з найнадійнішою обороною (всього 5 пропущених м’ячів при чотирьох «сухих» матчах).

Лауреат 9-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Сизихін («Геліос»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

01.09.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429