Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Пучков – найкращий тренер другого туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

У стартовому турі горішньоплавненці зазнали сенсаційної домашньої поразки від ФК «Полтава» – не реалізувавши відразу два пенальті й низку інших сприятливих моментів і пропустивши один м’яч. Напевно, доля віддає «боржок» – у Винниках «Гірник-Спорт», попри складні погодні умови та слизьке зволожене поле, завдав поразки «Руху» (3:2), хоча віце-чемпіон Другої ліги справедливо вважався фаворитом протистояння.

Наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Гірника-Спорт» Сергій Пучков. Його підопічні завдали поразки «Руху» на його полі, реабілітувавшись за прикру поразку в стартовому турі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Виїзна перемога після стартового конфузу подарувала «Гірнику-Спорт» позитивні емоції та допомогла поповнити скарбничку першими очками в сезоні. А якщо врахувати, що надалі горішньоплавненцям випадає ще раз зіграти з «Рухом» вже в рамках Кубка України, то можемо уявити, яким принциповим стане це протистояння.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Напередодні складного здвоєного виїзду на Львівщину «Гірник-Спорт» мав серйозні проблеми. Передовсім, мова про дискваліфікацію найдосвідченішого форварда команди – Шевчука, який став цього року найкращим її бомбардиром. Також Пучков вимушений був перетрусити склад – правий фланг захисту, центр оборони опорна зона, атака зазнали перебудов – і, як свідчить результат, ці зміни були на краще.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб «Гірника-Спорт» багатьох футболістів розкрив по-новому. Скажімо, Моїсеєнко у Горішніх Плавнях опинився, закриваючи позицію правого захисника. У цьому амплуа він став медалістом Першої та переможцем Другої ліг. Нині ж грає лівого напівоборонця – і досвід та універсалізм допомогли йому повернутися на позицію молодості. Голядинець у Винниках закривав не центр оборони, а правий фланг – і відіграв краще сподівань. А Дячук, знову ж таки, порівняно зі своїм першим періодом у команді нині змінив амплуа – з крайнього півзахисника заграв в атаці.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Гірник-Спорт» ефективно втілював виїзну стратегію, не відступаючи при цьому від своїх награних номінальних 4-4-2. Команда застосовувала ігрову аритмію й вдало переходила від оборони до атаки, що й дозволило їй переграти такого небезпечного суперника на його полі.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поки що «Гірник-Спорт» не може похвалитися стабільністю, однак ця виїзна перемога – перший крок до бажаного результату. Горішньоплавненці мають добре поставлену атакувальну складову, залишилося ще й зіграти на нуль, досягнувши балансу в обороні.

Лауреат 2-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Пучков («Гірник-Спорт»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

24.07.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429