Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Пучков – найкращий тренер 22-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги.

1. Номінальний результат команди – 5 (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Нагадаємо, “Черкаський Дніпро” – діючий срібний призер Першої ліги, срібні медалі команда завоювала за підсумками минулого сезону. І у цьому поєдинку черкащани також вели в рахунку. Однак відіграти два м’ячі й довести справу до крупної перемоги виявилося під силу “Гірнику-Спорт”. Це перша за чотири роки (ще з друголігової пори) перемога команди з Горішніх Плавнів над черкащанами.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
“Гірник-Спорт” відчував певні кадрові труднощі – після програного матчу в Охтирці відбував дискваліфікацію центральний захисник Ігор Носарєв, який награвався як основний. Довелося внести й іще кілька змін у стартовий склад, які також виявилися вдалими. Однозначно вгадав Сергій Пучков з Дячуком в атаці й Павликом на правому краю – це були доленосні рішення.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
Порівняно з осінньою частиною сезону, “Гірник-Спорт” не лише суттєво оновив свій склад, але й знайшов нове застосування наявним гравцям. Приклад: Мойсеєнко зумів перебудуватися з позиції флангового захисника на місце вінгера, не втративши при цьому в ефективності й зумівши проявити себе на обох флангах. Здорово варіював Пучков обома краями. Знайшов себе й Дячук, котрий створив хороший дует з досвідченим Шевчуком.

4. Тренерська майстерність – 4
Другий матч поспіль “Гірник-Спорт” жахливо розпочинає гру – три м’ячі пропущено за перший тайм в Охтирці, а вже до 14-ї хвилини в Горішніх Плавнях господарі отримали два голи від черкащан. Звісно, це може бути наслідком елементарної незіграності, адже команда Пучкова суттєво оновилася, але ми бачимо, що гравцям доводиться проявляти волю до перемоги й виправляти ранні помилки. Утім, добре, що у команди працюють заміни, є варіативність складу й колектив готовий проявити волю до перемоги.

5. Накопичувальний критерій – 4
Поки що “Гірник-Спорт” нестабільний і не може похвалитися прогнозованістю результатів. З позитивних факторів відзначимо швидкий прогрес новачків та відразу шість забитих м’ячів у двох стартових турах. Утім, як бачимо, пропустила команда п’ять, тож тут є ще над чим працювати. Залишається сподіватися, що всі ці зміни допоможуть горішньоплавненцям стабілізувати свою гру, налагодити командні дії, зробити більш надійною оборону. Базис для подальшої роботи є.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації “Тренер туру”:
Сергій Пучков (“Гірник-Спорт”)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

27.03.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429