Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Литовченко – найкращий тренер четвертого туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

«Арсенал» втратив кількох основних гравців, пережив перезавантаження класу, обійшовся без особливо зіркових придбань – і, тим не менш, залишається успішним. «Канонірам» вдалося другий тур поспіль обіграти лідера: спершу це був «Інгулець», тепер – «Геліос». Причому, обидві команди саме від киян отримали перші поразки в сезоні.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Арсеналу-Київ» Сергій Литовченко. Виїзна мінімальна перемога над «Геліосом» продовжила безпрограшну серію «канонірів» і суттєво перебудувала групу лідерів.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Надзвичайно важлива перемога над лідером турніру, здобута за рахунок колективізму та чіткого виконання тренерських настанов, дозволила «Арсеналу» не просто залишитися у групі фаворитів, а й розділити з полтавцями перше місце.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особливих втрат «каноніри» не мали, тому виставили практично той же склад, що й у матчі з «Інгульцем» – за винятком заміни Кизилатеша на Вечтомова заради більшої кількості чорнової та оборонної роботи, яку проводила київська команда у півзахисті виїзного матчу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем проти «Інгульця» були внесені мінімальні зміни у стартовий склад – Вечтомов, номінальний захисник, вийшов в опорній зоні, щоб наситити її й допомагати додатковими силами обороні при відступі та стандартах. По ходу матчу, ведучи в рахунку, кияни наситили свої редути та укріпили захист, вдало підготувавшись до утримання результату.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Каноніри» розставили акценти щодо цього важливого й відповідального виїзду, а по ходу матчу кілька разів змінювали тактику зі своїми замінами. Особливо вдало команда змогла побудувати оборону, тому в підсумку своїми простими рішеннями змогла зв’язати суперників, які відзначаються досвідченою атакою.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Арсенал» утримує безпрограшну серію, яка почалася ще наприкінці минулого сезону й сягнула у чемпіонаті та кубку шести матчів (+5=1-0; 12:4). Завдяки цьому столична команда вже розділяє лідерство з полтавцями й залишає позаду суперників із досвідченим складом та досить великими амбіціями.

Лауреат 4-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Литовченко («Арсенал»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

07.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429