Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Литовченко – найкращий тренер 18-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Ще не так давно «Оболонь-Бровар» була серед медалістів Першої ліги та претендувала на підвищення у класі. Однак нині для команди забитий м’яч – велика подія. А от «Арсенал» із середнячка перетворився у лідера, який пройшов перше коло на одному диханні. І в столичному дербі довів свою перевагу. Оболонці на власному полі поступилися «канонірам» з розгромним рахунком 1:5.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Арсеналу» Сергій Литовченко. Його підопічні здобули другу в сезоні розгромну перемогу, вперше в історії крупно обігравши земляків.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Арсенал» переконливо лідирує, однак в минулому турі втратив очки в Кременчуку проти одного з аутсайдерів. Тому напередодні дербі настрій у підопічних Литовченка був бойовим, а суперник – «Оболонь-Бровар» – був вразливим через очевидні проблеми з атакою та затяжну невдалу домашню серію.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «канонірів» були не зовсім здорові гравці, однак загалом склад, виставлений на «Оболонь-Бровар», можна назвати бойовим. Більше того, після дискваліфікації повернувся провідний бомбардир «канонірів» Батальський, який став помітною дійовою особою в цій грі.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Литовченко славиться умінням розвивати навики підопічних, у тому числі, їхні тактичну гнучкість та універсалізм. Зусиллями молодого спеціаліста, приміром, досвідчений Трубочкін грає ліворуч в захисті, хоча більшість кар’єри провів праворуч чи в центрі. А Насімі, який раніше діяв на місці лівого оборонця, цього разу зіграв справа у півзахисті.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Арсенал» від матчу до матчу з легкістю варіює тактикою. Цього разу, наприклад, він почав з одним нападником на вістрі, але по ходу матчу застосував схему з двома форвардами – Есеола приєднався до Батальського, посиливши тиск на суперників у третій третині поля. Особливу роль відігравав Кізілатеш, який рухався по всій ширині, часто опинявся на флангах, відразу завантажуючи м’яча в карний майданчик. Не боялися тренери й проводити заміни – у перерві відразу дві, зокрема, чейндж центрбека.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Арсенал» – унікальна команда. Вона лишається останньою в сезоні 2017/18 всіх ліг професіонального футболу України, яка все ще не зазнавала поразок. Київський клуб не програє вже 22 матчі (+17=5-0; 44:14) – ще з кінцівки минулого сезону. Він зберігає 5-очкову перевагу над найближчим суперником.

Лауреат 18-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Литовченко («Арсенал»)
Середній бал – 4,8

24.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429