Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Лавриненко – найкращий тренер 11-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Заключний день 11-го туру подарував нам цікаві протистояння у всіх лігах ПФЛ, однак найголовнішим серед них був матч «Інгулець» – «Геліос». Дві команди із групи лідерів налаштовувалися на непросте протистояння, а у підсумку господарі змогли несподівано крупно обіграти непоступливих харків’ян, які славляться добре згуртованою обороною.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні змогли переконливо обіграти суперників із групи лідерів, повернувшись у трійку найкращих.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

До цього поєдинку «Інгулець» ще не перемагав «Геліос». Ба, більше – у минулому сезоні навіть не знайшов ключів до воріт харків’ян. Тому та активність в атакувальній грі, якою відзначився петровський клуб, особливо похвальна.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Проблеми у петрівців були, та ще й серйозні. У лазареті перебуває низка гравців (особливо багато захисників), тож довелося кидати в бій дебютантів – Балана, а по ходу гри й Новотрясова. Варто віддати належне «Інгульцю», який при серйозних кадрових проблемах не опускає планку й щодо результату.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Вдало використані не лише очевидні варіанти, а й досить ризиковані рішення. Використана гібридна тактика з чотирма маневреними півзахисниками та досить високими флангами, а по ходу гри внесені цікаві зміни, спрямовані, передовсім, на швидкість, що дозволяло використовувати вільні зони – їх залишав «Геліос», намагаючись відігратися й відкриваючись.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

За останні кілька турів «Інгулець» використав кілька різних тактик – і з трьома центрбеками, і з вервечкою 4-1-4-1, і з двома форвардами без яскраво виражених крайніх напівзахисників. Проти «Геліоса» було виставлено відразу четверо номінальних центрхавів, які, тим не менш, використовували різні функції. А двоє форвардів забезпечували постійний тиск на редути харків’ян.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Розгромна перемога над «Геліосом» – гідна реабілітація за поразку від «Колоса» в минулому турі. Тим більше, харків’яни до цього взагалі не програвали в гостях і мали успішну серію. «Інгулець» особливо переконливий вдома – із шести домашніх матчів чемпіонату та кубка виграно п’ять при єдиній нічиїй.

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Лавриненко («Інгулець»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

11.09.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429