Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Руслан Забранський – найкращий тренер 6-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

МФК «Миколаїв» важко почав сезон, головному тренеру навіть довелося через пресу жалітися, що гравці не поспішають йти в його клуб. Особливо серйозні проблеми були у «корабелів» у захисті. Тим не менш, дозаявки після початку сезону дозволили збалансувати ситуацію. Перемога над «Кременем» (2:0) стала для миколаївців четвертою поспіль, причому, за цей час вони пропустили всього лише один м’яч.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер МФК «Миколаїв» Руслан Забранський. Його підопічні продовжили переможну серію, зробивши солідний ривок у турнірній таблиці.

1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це була перемога не лише на класі, але й на досвіді, адже в Миколаїв приїхали новачки Першої ліги, які все ще звикають до нового змагального рівня й поки не можуть похвалитися успішністю. Однак для господарів справою особливої важливості було обіграти їх, щоб перекрити розмови про ставки на попередні ігри й довести, що літня селекція спрацювала.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

В цілому, МФК «Миколаїв» зіграв максимально наближеним до оптимального складом. Єдина рокіровка, до якої вдався тренерський штаб – зміна Берка та Яворського, зумовлена тактичними міркуваннями. Звісно, є окремі гравці, які ще не набрали оптимальну форму, однак загалом господарі виставили максимально бойовий склад.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Забранський вимушений шукати різні варіанти. На початку сезону через брак оборонців він відправляв у захист гравців інших амплуа. Вимушено експериментував з позиціями для футболістів, які важко себе розкривали. Нині маємо вже наслідок попередніх спроб і помилок. Алексанов, який може зіграти й вище по флангу, у цій команді використовується винятково як крайній захисник. Сікорський, котрий у попередніх командах часто грав флангового хавбека, у Миколаєві розкрився як основний форвард. Різноплановість групи атакувальних півзахисників формує ігрове обличчя колективу.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Особливої потреби радикальних змін не було – тактика господарів спрацювала. З єдиним опорником під п’ятьма, по суті, атакувальними гравцями команда витримала атаки «Кременя», а спрямовані на підтримання темпу заміни дозволили уникнути нервування на останніх хвилинах.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це вже четверта поспіль перемога МФК «Миколаїв». Причому, за останніх чотири матчі команда пропустила всього лише один м’яч. Побувавши й на 16-му місці, нині миколаївці піднялися на сьоме.

Лауреат 6-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Руслан Забранський (МФК «Миколаїв»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

15.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429