Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Руслан Мостовий – найкращий тренер першого туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки стартового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Фото: Роман Породько

Новий сезон розпочався у Першій лізі низкою важливих матчів, однак на їхньому фоні вирізнялося протистояння двох найбільш прогресуючих команд Професіональної футбольної ліги. Доробок ковалівського «Колоса» за два сезони – золоті медалі Другої ліги та місце у першій п’ятірці у Першій лізі. «Рух» у дебютному сезоні серед неаматорів став віце-чемпіоном Другої ліги й одразу ж підвищився у класі. Тому матч у Винниках справедливо вважався одним із центральних. Його переможцем став «Рух», відсвяткувавши історичну першолігову прем’єру перемогою.

Наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Руху» Руслан Мостовий. Його підопічні завдали поразки «Колосу» в надзвичайно важкому та відповідальному матчі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Рух» не мав права на осічку з кількох основних причин: по-перше, це був історичний дебют клубу на першоліговому рівні, по-друге – перший домашній матч нового сезону, по-третє, в гості прибув суперник, який також вважається одним із претендентів на цьогорічні медалі. З огляду на це важка, трудова перемога – прекрасне досягнення.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Основна кадрова проблема «Руху» полягає в тому, що команда влітку перебудувала склад, деякі визначальні гравці завершили виступи – це означає, що тренерський штаб потребував більше часу на налагодження нових ігрових зв’язків. Утім, про «Колос» можна сказати рівно те саме, тому переваги чи недоліку в цьому компоненті не було у жодного із суперників.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Складність цього компоненту полягала в тому, що «Рух» часто перебудовує свою гру на різні тактичні схеми, що вимагає наявності гравців високої кваліфікації та майстерності. Мостовому вдалося плавно розподілити командні сили, тому по ходу другого тайму його заміни спрацювали значно краще, аніж у суперників.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Рух» розпочинав із трьома центральними захисниками, однак після серії замін перейшов на тактику з чотирма оборонцями (відзначаємо майстерність Заставного та В.Білого, котрі допомогли досягти балансу на флангах). Також вдало пройшли зміни в півзахисті, де поява Лозового та С.Козловського допомогла змінити вектор наступу.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Цього року «Рух» вражає домашніми виступами: він виграв уже 9-й поспіль офіційний поєдинок у рідних стінах, а востаннє він втрачав перемогу вдома ще на початку вересня (за весь час на професіональному рівні винниківський клуб на стадіоні імені Богдана Маркевича не вигравав всього лише два рази). Загальна безпрограшна серія команди Мостового складає вже шість матчів.

Лауреат 1-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» у Першій лізі:
Руслан Мостовий («Рух»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

17.07.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429