Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Роман Монарьов – найкращий тренер 6-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги

«Зірка» залишалася в числі всього лише трьох команд, які все ще не здобували перемог у новому сезоні. А тут – візит луганської «Зорі», бронзового призера чемпіонату та учасника єврокубків, який дуже незадоволений і своїм власним стартом. Утім, з численними перебудовами та рокіровками, кропивницька команда досягнула перемоги (2:1).

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Зірки» Роман Монарьов. Його підопічні вдало зіграли проти суперника вищого рівня амбіцій, здобувши довгоочікувану перемогу.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У минулому сезоні «Зоря» жодного разу не поступалася кропивницькій команді, та й загалом мала у своєму розпорядженні більше статусних гравців. Однак за рахунок злагодженості, проявленим морально-вольовим якостям та вдалому вибору складу «Зірка» здобула перемогу.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Фактично єдиною суттєвою втратою кропивничан була травма Артема Фаворова, який почав у запасі й вийшов уже по ходу другого тайму, не маючи змоги ще грати на повну силу. А ось Тарас Качараба відновився після пошкодження і встиг повернутися якраз до цього матчу, вийшовши в основі. Тож кадрова обстановка у «Зорі» була значно гіршою, причому, говоримо не лише про лазарет, а й про втрати, не пов’язані зі спортивною формою чи здоров’ям гравців.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Монарьов мав вибір в атаці, однак вирішив довіритися молодому Прядуну та дебютанту Ель-Амдауї. Вибір спрацював – обидва відзначилися голами. Іще одна дилема стосувалася центру захисту – знову ж таки, тренерський штаб ризикнув, довіривши місце в основі Качарабі, який ще недавно був у лазареті, і цей вибір також виявився вірним.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Вважаємо, що виправдовує себе й тактична схема з трьома центральними оборонцями та високими флангами, а група атаки за рахунок постійних переміщень є досить важкою для опіки. Поперерві команді господарів довелося суттєво перебудовуватися, щоб витримати атаки суперників, і за рахунок внутрішніх резервів та чіткій, простій грі це вдалося виконати.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Зірка» не вигравала з кінця травня – маючи кілька важливих завдань на це літо, серед яких – кадрове перезавантаження, команда не раз була близька до успіху, однак лише в шостому турі перервала невдачі. Утім, варто відзначити, що луганська команда, незважаючи на незадовільний старт, в гостях цього сезону ще не програвала. Тож такий вдалий результат одночасно заносимо в актив кропивничанам.

Лауреат 6-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Роман Монарьов («Зірка»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

22.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429