Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Роман Гнатів – найкращий тренер другого туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліг

Другий тур поспіль «Скалі» випало грати проти недавніх колег по Першій лізі, з якими вона разом вилітала цього літа. У команд спільні проблеми, тож їхні очні протистояння були показовими, і, треба сказати, стрийська команда десь була навіть не у виграшному положенні, адже комплектувалася дуже швидко й зібрала остаточний ростер буквально напередодні старту сезону.

Наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Скали» Роман Гнатів. Його команда виграла другий тур поспіль, після перемоги над «Тернополем» (3:0 на своєму полі) в гостях обігравши й «Буковину» (3:1).

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Однозначно якщо на початку сезону зустрічаються дві команди, які синхронно вилетіли з Першої ліги, їхнє протистояння привертає підвищену увагу. Адже воно показує, які висновки вони зробили з минулого чемпіонату і наскільки якісно попрацювали під час міжсезоння. Дві поспіль перемоги над колегами по нещастю – підтвердження, як мінімум, великої згуртованості та правильної кадрової стратегії «Скали». Звісно, глобальні висновки можна буде робити лише за кілька турів, та ще й після зустрічей із фаворитами сезону, однак уже зараз видно, що стрияни зуміли встигнути з оновленням колективу, як мінімум, краще за тих, хто вилітав разом із ними.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Вважаємо кадрову ситуацію «Скали» доволі непростою. По-перше, цього року команда пережила перезавантаження складу, поступово попрощавшись із усіма більш-менш досвідченими футболістами, які допомагали їй виходити у Першу лігу. По-друге, навіть серед тих, хто лишився в обоймі навесні, багато гравців сиділи «на валізах» – хтось проходив закордонні оглядини, інші очікували ясності в клубах більш високих вітчизняних ліг, а деякі взагалі завершили кар’єру в молодому віці. По-третє, були й кадрові втрати. Той же Подоляк лише починає залучатися до гри після травми, а якби він міг вийти зі старту – можливо, оборона стриян отримала б суттєве посилення. Тож після невизначеності зі складом те, як успішно стартувала «Скала», можна вважати великим успіхом.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Команда у стриян малодосвідчена (середній вік – ледь за 21 рік у двох стартових матчах), однак переповнена спортивними амбіціями. Тут зібралися гравці, які мріють заявити про себе на всеукраїнському професіональному рівні. Тож суто ігрова мотивація у них на рівні, інша справа – наповненість та насиченість складу. Видно, що є певні проблеми у захисту, організації відбору. Вони можуть бути не дуже помітними на старті, але лакмусовим папірцем, повторимося, стане саме розпал сезону.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Скала» використовує досить пружинисту тактику, при якій особлива роль відводиться швидкому переходу від оборони в атаку. Таку гру не виконаєш, не маючи стрімких напівзахисників. Приємно, що стрияни грамотно використовують цю свою сильну сторону, що дозволяє в’язати суперників у їхніх спробах позиційно атакувати й відразу після відбору проводити контрнаступ.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Звісно, рано робити далекоглядні висновки, але друга перемога поспіль – це вже дуже добре. Група «А» Другої ліги менш досвідчена й більш молода порівняно з Групою «Б». І особливо важливо зі старту сезону відповідально поставитися до тих матчів, у яких можна взяти очки, щоб не шкодувати про це на фініші.

Лауреат 2-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Роман Гнатів («Скала» Стрий)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

24.07.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429