Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Рябоконь – найкращий тренер 25-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліг

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Виїзна перемога над «Колосом» – надзвичайно важливе досягнення для чернігівців, адже цим результатом вдалося утримати друге місце, на яке все ще претендує «Верес», а також наростити розрив між третім та четвертим місцями до 9 очок.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Десни» були втрати (в тому числі, й правий захисник Денис Фаворов, якому було важко знайти заміну), однак Рябоконь успішно використав праворуч в обороні лівоногого Андрія Мостового, що додало фланговій грі команди дещиці несподіваності та складності. По ходу матчу тренерський штаб чернігівців майстерно коригував кадри, тож заміни в кінцівці виконали своє призначення й допомогли утримати подібний темп і рахунок.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Номінальний лівий/центральний півзахисник зіграв правого оборонця, Волков по ходу матчу діяв по всій ширині фронту, з лівого флангу без проблем перелаштувавшись на правий (добре, що вдало діють у такій стилістиці й Картушов, Арвеладзе та Лисенко).

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Десна» використала давно випробувану тактику, вдало використавши у півзахисті мобільність атакувальних хавбеків та чіпкість Коберидзе. Справжньою знахідкою Рябоконя можна назвати постійні переміщення та зміни векторів у групі атаки, завдяки чому захист суперників розтягувався у спробах спинити чернігівців.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Шість матчів з листопаду минулого року не знає поразок «Десна», це її третя поспіль перемога. Навіть граючи за межами рідного міста через реконструкцію чернігівського стадіону, команда Олександра Рябоконя залишається дуже ефективною. Це – найкращий сезон «Десни» за багато років, до того ж, команда є найкращою у Першій лізі за результатами виїзних матчів.

Лауреат 25-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Олександр Рябоконь («Десна» Чернігів)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

18.04.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429