Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Поклонський – найкращий тренер 12-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

ФК «Дніпро» стартував досить невдало, вилетівши у кубку від аматорів, у сильній Групі «Б» він аж до третього туру не знав перемог. Проте нині це вже зовсім інший колектив, і це підтверджує хоча б впевнена перемога над досить сильним «Реалом Фарма» (3:1), колективом, який минулого сезону ледве не потрапив у плей-оф післясезоння.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Дніпра» Олександр Поклонський. Його підопічні здобули перемогу над «Реалом Фарма», що дозволило їм зробити крок вгору й вперше із дев’ятого туру ввійти у трійку найкращих у Групі «Б».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Зважаючи на те, що у Харкові грали два основні претенденти на медалі, а також на перемоги конкурентів із Херсонщини, обіграти «Реал Фарму» було стратегічно важливо – у такому випадку «Дніпро» точно не випадав би із пелетону і навіть мав змогу трішки покращити своє турнірне положення.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Жодних суттєвих втрат у дніпрян не було – ротацію можна було назвати плановою, та й сама гра, в принципі, проходила за прийнятним для господарів сценарієм, що свідчить про правильний вибір як складу, так і тактики на цю гру.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Дніпряни після переможного дербі з ФК «Нікополь» провели планову ротацію воротаря (Баштаненко замінив менш досвідченого Пономаренка), утім, у всьому іншому склад команди був прогнозованим, а лідери зайняли звичні для себе місця. Відзначимо, що нинішній склад награний упродовж проб і помилок першого кола.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У цьому матчі стала родзинкою проба талановитого захисника Палюха в ролі «хвилеріза» – але через травму Киричука із заміною ще до перерви змусила знову опустити Палюха в оборону. Варто відзначити сміливе рішення замість захисника випустити атакувального гравця, а пізніше до Костишина долучилися й інші футболісти з акцентом на атаку. Це й дозволило тиск на оборону одеситів перетворити на голи.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Нині «Дніпро» вже зовсім не той, що на старті сезону – і це ми відносимо також до успіхів тренерського штабу. Це вже друга поспіль перемога підопічних Поклонського і третя поспіль на своєму полі. Вперше після п’яти матчів без пропущених м’ячів команда пропустила, однак все одно не відпустила важливої перемоги.

Лауреат 12-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Олександр Поклонський (ФК «Дніпро»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

18.09.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429