Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Косевич – найкращий тренер 10-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Краматорський клуб після 4-матчевої безпрограшної серії в минулому турі поступився вдома ковалівському «Колосу». Напевно, саме мінімальна поразка на своєму полі й спонукала «Авангард» зіграти проти одеської «Перлини» в яскравому атакувальному ключі. Як наслідок – перемога 6:2 над чемпіонами Другої ліги.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні відзначилися дуже агресивною грою в атаці та перемогою в найбільш результативному матчі сезону.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, була необхідність реабілітуватися за поразку від «Колоса», більш прикру від того, що на останніх хвилинах був шанс відігратися, але не вдалося реалізувати пенальті. Тож у другому поспіль домашньому матчі «Авангард» постав ще більш націленим на результат, сповна виправившись перед своїми вболівальниками за гірку невдачу.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Окрім потреби планової ротації після поразки, «Авангард» мав серйозні кадрові проблеми. Травмований провідний вінгер Швидкий (був у запасі, але ще не готовий був на 100% допомогти команді). Випав зі складу основний правий захисник Воробей. Давно в лазареті Рябець. Зате зміг вийти у стартовому складі Віталій Собко – хай поки що його готовність не максимальна, але це приємне повернення.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після поразки від «Колоса» Косевич зважився на низку перестановок, наполовину обновивши оборону з виходом досвідченого Коротецького та Мірошника, який багато пропустив через травму. Собка та Демченка повернено у півзахист, кредит довіри виданий досвідченому Іващенку, який цього потребував після нереалізованого пенальті.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Перемогу над «Перлиною» можна назвати, у першу чергу, тактичною. Суперники продовжують експериментувати з групою атаки та флангами оборони, у них вимушений пошук через незадовільні результати. Тому «Авангард» відіграв з високою інтенсивністю, постійно збільшуючи темп. Навіть коли суперники відіграли два м’ячі в другій половині першого тайму, це не спинило господарів. Вдало увійшли й заміни, за що окрема відзнака тренерському штабу.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша в сезоні розгромна перемога для «Авангарду» (і перша крупна поразка «Перлини»), що дозволило залишити позаду невдачу у матчі з ковалівцями.

Лауреат 10-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Олександр Косевич («Авангард»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

 

05.09.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429