Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Кирилюк – найкращий тренер 8-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Перед очним протистоянням «Рух» та «Черкаський Дніпро» опинилися на самому дні турнірної таблиці, тому перемога у цьому матчі була особливо важливою для кожного із суперників. Попри те, що матч відбувався у Винниках, а фахівці називали фаворитами господарів, цю перемогу з мінімальним рахунком здобули черкаські футболісти.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Черкаського Дніпра» Олександр Кирилюк. Його підопічні здобули першу перемогу зі стартового туру й перервали програшну серію.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Черкаська команда до цього зазнала шість поразок поспіль, у тому числі й від суперників, у матчах проти яких можна було очікувати набору очок. А тут – візит до амбітного суперника, який зазвичай винятково сильно грає вдома, недавно змінив тренера й гостро потребує очок.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Втрати у черкасців були, однак вони вже давні (як той же Бурлін, який жодного разу не зіграв у новому сезоні), а загалом вони грали у максимально оптимальному складі, у той час, як суперник відчував нестачу в центрі поля та атаці, а також не мав змоги розраховувати на досвідченого Григорія Баранця.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Складність роботи Кирилюка полягає в тому, що більшість його підопічних знаходиться не в «золотому» футбольному віці. Хтось досяг статусу ветерана клубу, а основна кількість літніх новачків – це вчорашні юніори й аматори, які екстерном потрапили у Першу лігу, не маючи належного професіонального досвіду дорослих змагань. У цих умовах важко вимагати результату, тому треба терпляче очікувати, поки пройде природній процес адаптації молодих гравців.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Черкаський Дніпро» – чи не єдиний, хто системно грає в три центральних захисники з високими флангами. Від цієї тактики він не відмовився і під час виїзду в Винники, однак треба відзначити, що з дозаявкою досвідчених Проневича та Захаревича в півзахисті гості зіграли значно переконливіше, якісніше виконуючи тренерські настанови.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це перша виїзна перемога черкаської команди у новому сезоні, а також перше здобуття очок у серпні місяці. Важливість цієї звитяги важко переоцінити, тож вболівальникам залишається сподіватися, що після цього «Черкаський Дніпро» започаткує нову, успішну, серію.

Лауреат 8-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Олександр Кирилюк («Черкаський Дніпро»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

28.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429