Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олександр Кирилюк – найкращий тренер 22-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

У заключному турі кожна команда із групи лідерів мала підвищену мотивацію – приміром, «Геліос» у випадку перемоги виходив би на чисте четверте місце. І, здавалося, це під силу харків’янам, адже вдома вони приймали команду із останнього місця. Утім, «Черкаський Дніпро» сенсаційно переграв господарів – 3:1.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Черкаського Дніпра» Олександр Кирилюк. Його підопічні завдали поразки одному з претендентів на медалі в виїзному матчі 22-го туру.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Черкаський Дніпро» відстав від суперників, тому навіть перемога не дозволила йому покинути останнє місце. Проте завдяки цій звитязі вдалося скоротити розрив до чотирьох очок, а також надихнути команду та її керівництво перед зимовою перервою, під час якої все може змінитися на краще. Окремо було підкреслено, що перемогу присвячено президенту Корпорації «Міжнародне фізкультурно-спортивне об’єднання «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро» Володимиру Лашкулу.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У черкасців були кадрові проблеми: в останньому матчі перед цим виїздом травмувався швидкий і технічний вінгер Кошадзе, ще з вересня не грає центральний півзахисник Сторчоус, напередодні матчу було звільнено двох молодих футболістів. Утім, у господарів були свої проблеми – і втрати через перебір карток цьогоького та екс-черкасця Шопіна ослабив правий фланг, а травми Лобойка та ще кількох гравців – інші позиції.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Підопічні Кирилюка – це або малодосвідчені гравці, або вікові ветерани. Маючи обмаль футболістів «золотого» віку, він вимушений тур від туру стикатися з такими проблемами, як виснаження лідерів, нестабільність молодих підопічних, вимушене використання гравців на непритаманних їм позиціях. Із цим завданням він, в цілому, справляється добре. Вже є перші приємні знахідки, і навіть гравці, які тимчасово закривають ті чи інші позиції, стараються це належно робити (як той же Чорний, який змінив 3-4 точки на полі).

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

По ходу сезону «Дніпро» випробував і схему з трьома центрбеками, і варіант із вільними, «плаваючими», вінгерами. Наразі його команда пристосувалася до схеми, яку можна умовно описати як 4-2-3-1 зі змінами при різних фазах гри. Маючи кілька особливо критичних позицій, тренерський штаб компенсує їх ненадійність за рахунок взаємопідстраховки гравців.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вісім турів не знав перемог «Черкаський Дніпро», програв останні п’ять матчів – у чотирьох останніх взагалі не забивав. На виїзді до цього часу восени взагалі не міг набрати очок. Тож цей виїзний успіх (при очевидній не оптимальності складу господарів та величезних претензій їхнього тренера до своїх гравців) – певний «подарунок» дніпрян напередодні зимової перерви фанам та керівництву. У сподіванні на серйозну зимову роботу та велике посилення.

Лауреат 22-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Олександр Кирилюк («Черкаський Дніпро»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

19.11.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429