Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Мазуренко – найкращий тренер п’ятого туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Київська «Оболонь-Бровар» солідно почала новий сезон і не знає поразок від самого його початку. Однак на виїзді вона допоки грала лише внічию – однак у п’ятому турі зуміла обіграти «Кремінь». При цьому гостям допоміг шалений штрафний на першій хвилині, злагоджена гра надалі й вдалі заміни. 3:0 в гостях – переконлива перемога.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Оболоні-Бровар» Олег Мазуренко. Його підопічні здобули першу крупну виїзну перемогу в чемпіонаті за його керівництва та вийшли на четверте місце, маючи змогу загрожувати лідеру.

1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Найбільша від початку сезону перемога «Оболоні-Бровар», котра при Мазуренкові не вигравала ще в гостях з крупним рахунком. Переконливий виграш не лише у суперника, а й у синтетичного покриття, яке все-таки є незвичним для команди, що грає й тренується на природній траві. До того ж, господарі мали велику мотивацію перервати невдачі й здобути першу в сезоні домашню перемогу. Однак відзначимо, що кременчуцька команда стартувала напрочуд невдало й удома все ще не уникала поразок на новому рівні.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кияни підійшли до матчу з однією втратою – молодий нападник Ковбаса все ще знаходиться в лазареті. Однак у всьому іншому склад був оптимальним, і тренерський штаб міг його коригувати на власний розсуд. Зважаючи, щоправда, на той факт, що у складі «Оболоні-Бровар» є кандидати в студентську збірну України, яких був сенс поберегти перед поїздкою на Всесвітню Універсіаду.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Незважаючи на те, що в минулому турі «Оболонь-Бровар» виграла, після матчу з сумчанами тренери освіжили всі лінії. Треба сказати, що ці зміни в більшості спрацювали. Вдалося випробувати в бойових умовах новачка-воротаря Ситникова (до того він вже пройшов перевірку на кубок), освіжити опорну зону, а також перебудувати групу атаки – з урахуванням тих гравців, які вдало виходили на заміну в попередньому турі.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Звісно, гостям допоміг курйозний ранній гол, але, треба відзначити, що «Оболонь-Бровар» вдало застосовувала виїзну схему. Команда суворо дотримувалася тренерських установ у частині гри на своїй половині поля й старалася швидко переходити у наступ після відбору. Ясна річ, якби господарі забили, це показало б, чи є у киян інший план, але вони грамотно використали первісну тактику й підтримали темп вдалими замінами.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Оболонь-Бровар» вилетіла з кубка лише по пенальті, а в чемпіонаті утримує вдалу серію. Починаючи з минулого сезону, київська команда не знає поразок уже сім матчів поспіль (+4=3–0; 10:4). У чемпіонаті вона утримується в групі лідерів, а за нинішньої щільності кожна наступна перемога може навіть вивести її на перше місце.

Лауреат 5-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Олег Мазуренко («Оболонь-Бровар»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

11.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429