Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Федорчук – найкращий тренер 7-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

Олег Федорчук

Новокаховська «Енергія» після перемоги у Петровському районі одноосібно очолила Групу «Б», де її суперниками є ФК «Дніпро» та СК «Дніпро-1», «Металіст-1925», «Мир» та «Реал Фарма». «Інгулець-2» чинив супротив, однак програв – 1:3. Тож команда із Херсонщини приємно здивувала, після уже досить серйозної дистанції захопивши лідерство у такій складній компанії.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Енергії» Олег Федорчук. Його підопічні вкотре продемонстрували агресивний, результативний футбол, здобувши важливу перемогу в гостях у команди, якій двічі програвали минулого сезону.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Зважаючи на загострену боротьбу за лідерство, цей виїзд був стратегічно важливим для «Енергії». З одного боку, очки у матчі з молодіжним складом втрачати не варто. З іншого – конкуренти грали досить непрості матчі. Тож було зрозуміло: за певних обставин новокаховський клуб міг одноосібно зійти на першу сходинку таблиці.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Склад «Енергії» не настільки широкий і варіативний, щоб не помітити відсутності основних гравців. А новокаховцям не могли допомогти провідний правий оборонець Прокіпчук (травма) та головний центрфорвард Бочак (відрядження на міжнародний турнір – Всесвітню Універсіаду). Ще кілька гравців ротації з тих чи інших причин не могли взяти участі в поєдинку. Зважаючи на підсумковий результат, кадровий вибір Федорчука себе виправдав.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Енергія» знайшла цікаве вирішення проблеми основного правого латераля: це місце зайняв номінальний опорник Кіреєв, який вдало мінявся зонами з центрбеком Махнєвим. У той же час, замість форварда таранного плану Бочака на вістрі грав менш потужний, але більш рухливий та різноплановий Молочко. Таким чином, вдалося вирішити найнагальніші проблеми.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Гості діяли в агресивному ключі, а забивши – віддали ініціативу суперникам, вдало використовуючи так звану «гру другим номером». Звісно, цю тактику можна назвати дещо спрощеною, але вона сповна спрацювала й була цілком виправдана складними умовами – окрім кадрових втрат, незвичним для «Енергії» було грати в ранню пору на полі зі штучним покриттям (синтетика у спекотній день – серйозне випробування).

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

В гостях «Енергія» не знає поразок – із чотирьох матчів чемпіонату та кубку на чужих полях їй вдалося виграти три при одній нічиїй. Головне ж – команда демонструє гостроатакувальний футбол. Вона забивала у кожному матчі сезону й за кількістю голів поступається лише грандам (дует дніпрян та «Металіст-1925»).

Лауреат 7-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Олег Федорчук («Енергія» Нова Каховка)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

22.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429