Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Олег Федорчук – найкращий тренер 15-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги.

Без трьох дискваліфікованих і двох травмованих новокаховська «Енергія» приймала «Реал Фарму». Суперник, який минулого сезону був за п’ять хвилин від плей-оф, поступався «енергетикам» і в чемпіонаті, і в кубку, тому явно сподівався після останніх успіхів продовжити вдалу серію в Новій Каховці. Але «Енергія» зуміла навіть в урізаному складі після двох поспіль поразок переграти одеситів (2:0).

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Енергії» Олег Федорчук. Його підопічні здобули переконливу перемогу над одеситами, здобувши першу перемогу після двох невдач.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Останнім часом «Енергія» дещо відстала від трійки фаворитів сезону, чиї можливості у всіх розрізах значно вищі, ніж у новокаховського клубу. Особливо прикрою виявилася поразка у Нікополі, адже, за великим рахунком, це був перший матч за останні тури після грандів, коли ніби можна було розраховувати на очки. Тому перемога «Енергії» над суперником, який був одним із рейтингових лідерів на початку сезону, гідна сатисфакція за останні невдачі.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У новокаховців були відразу три дискваліфікації: воротар Зелінський (основний восени), центральний захисник Махнєв (лідер оборони), атакувальний півзахисник Розсохатий (важливий гравець ротації). У лазареті перебувало кілька гравців, найважливіший із яких – провідний правий захисник Другої ліги Прокіпчук. При цих втратах у запасі команди перебували навіть тренери, і все одно заповнити резерв не вдалося.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Енергія» продовжує експериментувати з гравцями на позицію правого латераля – у цьому матчі гру починав на цій точці Ковальчук, далі вийшов Киреєв. Також відзначимо «плаваючий» центр поля, де акценти зміщуються то на користь атаки, то на користь півзахисту. І в меншості, після вилучення Киреєва, команда зуміла згуртуватися у центрі поля й перекрити нестачу.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Енергія» витримала випробування спрощеним футболом та не втратила ігрову дисципліну, хоча суперник чудово використовує стандарти й навіть з аутів несе величезну загрозу. Група атаки новокаховської команди не боялася імпровізувати, брала гру на себе й загострювала. У підсумку, ця перемога стала можливою завдяки тому, що тренерський штаб «Енергії» награв дієву оригінальну схему, яку в Другій лізі системно не використовує більш ніхто.  

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Енергія» від кінця літа пережила затяжну серію матчів проти команд із групи лідерів і більшість з них програла в один м’яч при великій боротьбі. Тому після останніх двох поразок новокаховська команда потребувала перемоги й здобула її всупереч обставинам.

Лауреат 15-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Олег Федорчук («Енергія»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

09.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429