Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Григорій Варжеленко – найкращий тренер 6-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

СК «Дніпро-1» – найсильніший клуб Другої ліги, у нього однозначно найкращий склад і найбільш досвідчені лідери. До звітного туру він не лише не програвав, а навіть не пропускав м’ячів. Спортклуб переможно пройшов випробування матчами з потенційними конкурентами – «Металістом-1925» та ФК «Дніпро», однак поступився в обласному дербі скромному ФК «Нікополь»

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Нікополь» Григорій Варжеленко. Його команда завдала першої в сезоні поразки фавориту сезону СК «Дніпро-1» (2:0).

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Нікопольська команда влітку втратила відразу кількох лідерів, однак стартувала досить успішно. Але все одно напередодні візиту потужного СК «Дніпро-1» саме команда гостей вважалася фаворитом протистояння. Вона володіла значно більшим кадровим потенціалом, могла проводити ротацію, володіла кількома дієвими варіантами ведення гри. Але результат проявив її слабкі сторони – і це була найголовніша сенсація туру.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Все ще залатуючи діри після втрати Махнєва, Кіреєва, Вакулинського та Кренька, команда господарів ще й не могла з різних причин розраховувати на Астахова, Демидова, Швеця, лише другий матч в сезоні проводив основний захисник Дегтярьов.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем, Варжеленко перебудував правий фланг і з виходом новачка Каранедова зміг відправити в опорну зону Адаменка. Вдалим виявилося рішення приберегти найкращого бомбардира Вороніна. Спрацювала ставка на молодих, спраглих до футболу гравців.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Навряд чи у нікопольської команди було багато варіантів ведення гри – тому не дивно, що вона дуже щільно вишикувала оборону й старалася грати на контратаках. Перевірений Кривич за рахунок швидкості та ініціативності вдало виводив господарів у контратаки, а чіпкий Коломоєць утримував м’яч, не даючи у себе відібрати його без фолу.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Якщо залишити за дужками поразку від «Енергії», загалом ФК «Нікополь» виступає навіть краще за очікування. До трьох матчів дійшла його безпрограшна серія, у п’яти із семи (!) матчах сезону цей колектив не пропускав м’ячів. Спрощена схема й гра в обороні підтвердили правило: «Порядок б’є клас». Дніпряни не змогли пристосуватися ні до важкого поля, ні до міцного редуту господарів, тому й не змогли перебудувати свою гру й застосувати аварійний план дій.

Лауреат 6-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Григорій Варжеленко (ФК «Нікополь»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

15.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429