Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Григорій Варжеленко – найкращий тренер 22-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

1. Номінальний результат команди – 5 (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Рух» дуже потужно стартував у весняній частині сезону та й взагалі володіє потужним складом, тому кожен його матч – справжній екзамен для суперників. ФК «Нікополь» цього сезону вдруге грав з винниківцями і знову зумів створити їм серйозні проблеми. Якщо вдома фаворит сезону вирвав мінімальну перемогу, то в цьому поєдинку йому не вдалося переграти нікопольців, що призвело до втрати лідерства.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4 (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
ФК «Нікополь» не володіє особливими можливостями в перебудовах складу, адже кількість гравців у розпорядженні тренерського штабу не дуже велика. Однак треба віддати належне – нікопольська команда укомплектована так, щоб мати підміну на всіх позиціях, тож наявний кадровий потенціал вона реалізовує повністю.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4 (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

ФК «Нікополь» вдало вишикував свій оборонний блок, зумів побудувати міцну оборону, котра ефективно діяла у верховій та силовій боротьбі. Досить вдало вибрана й кадрова стратегія – збережені гравці під заміни, тож команді вдалося витримати матч і досягти результату.

4. Тренерська майстерність – 5
Команда господарів правильно оцінила співвідношення сил і вибрала ту тактику, яка дозволила створити головну сенсацію туру. Звісно, гостям могло бути незручно діяти на дещо незвичному штучному покритті, однак, на нашу думку, атак у них було достатньо, і вдала гра воротаря та захисної групи старалася нівелювати гострі випади фаворитів сезону.

5. Накопичувальний критерій – 5
Навесні команда Варжеленка ще не програвала – і обидві нічиї (в гостях з «Поділлям» і вдома з «Рухом») можна назвати сприятливими результатами. При наявних кадрах ФК «Нікополь» не відчув труднощів з утриманням потрібного результату, але при цьому налагодив і контратакувальну гру, і ведення гри з м’ячем. А окремий плюс – уміння заробити й реалізувати стандартні положення, що для, загалом, молодої й не дуже досвідченої команди – великий плюс.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Григорій Варжеленко (ФК «Нікополь»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

27.03.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429