Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Дмитро Михайленко – найкращий тренер чергового тижня Другої ліги

Тренерський ракурс. Дмитро Михайленко – найкращий тренер чергового тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки 17-го туру Групи «А» та 18-го туру Групи «Б» української Другої ліги, врахувавши ще й зіграний цього уїк-енду перенесений матч.

Календар Другої ліги збився із синхронного графіку – відтепер у групах буде різне число турів, тому Об’єднання визначатиме найкращого фахівця тижня – з урахуванням усіх матчів для більш широкого й цілісного оцінювання.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко. Його підопічні провели 5 таймів за тиждень, не втративши жодного очка.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

СК «Дніпро-1» веде відчайдушну боротьбу з «Металістом 1925» та ФК «Дніпро» за підвищення у класі. При цьому у нього за календарем були відразу два непростих виїзди – в Одесу (до «Реал Фарми») та в Миколаїв (до «Суднобудівника»). Причому, з «корабелами» належало зіграти лише 45 хвилин – після першого тайму, проведеного ще влітку, але обірваного через зливу, треба було здобути максимум очок за другий тайм за рахунку 0:0. З поставленими завданнями команда справилася, значно закріпивши своє турнірне благополуччя.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Все ще травмований Кожушко, завершив виступи Чеберячко. За останній місяць бували випадки, коли дніпряни не набирали навіть повної заявки через делегування своїх гравців у збірні. До того ж, були регламентні особливості заповнення складу на догравання матчу з «Суднобудівником». І це велике досягнення тренерського штабу, що за три дні вдалося пережити два виїзди по півдню України без втрати результату.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Уже не є новиною, що Михайленко використовує лівого півзахисника Бровченка в якості правого захисника. Не дивує суттєва ротація, освіження флангів та атаки. Можна сказати, за цей час склад новоствореного клубу утвердився та зігрався. Без особливих сюрпризів йому належить прагматично грати на очки.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Михайленко від туру до туру використовує різну тактику – як з акцентом на більш потужний, габаритний центр півзахисту – так і на посилений пресинг на чужій половині при двох форвардах одночасно. За один тиждень СК «Дніпро-1» відіграв повні матчі з ФК «Нікополь» вдома та «Реал Фармою» в гостях, а також догравання половини гри з «Суднобудівником» у Миколаєві. При цьому тренерський штаб грамотно розпорядився наявними кадрами, застосувавши широку ротацію й практично не повторюючись по персоналіях при яскраво вираженому, усталеному ігровому малюнку.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Три поспіль перемоги за тиждень здобув СК «Дніпро-1», реабілітувавшись за недавню поразку в міському дербі від ФК «Дніпро». Перед складним матчем з «Енергією» команда Дмитра Михайленка закріпилася на другій позиції. З 4 очками переваги над ФК «Дніпро» та 6 очками над новокаховцями.

Лауреат 17-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Дмитро Михайленко (СК «Дніпро-1»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

24.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429