Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Пархоменко – найкращий тренер 7-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Зорянський клуб останнім із усіх учасників сезону 2017/18 дізнався про місце своїх виступів – програвши стикові післясезонні матчі, «Балкани» все ж підвищилися в класі, замінивши там «Дніпро», яке через борги було понижено аж в Другу лігу. Це – позитивна новина для клубу із Саратського району Одеської області, але додаткові труднощі для тренерського штабу, якому потрібно було оперативно форсувати підготовку та підсилення складу під Першу лігу.

Тому зорянцям було важко чіплятися за результат, а тут іще й епідемія травм. Після поразки у Чернігові «Балкани» мали вдома приймати «Колос», і більшість фахівців схильні були віддавати перевагу ковалівцям. Однак господарі виграли – 1:0.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Балкан» Андрій Пархоменко. Його підопічні здобули перемогу над давніми знайомими, які напередодні туру посідали значно вище місце й загалом у сезон увійшли з більш досвідченим складом.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Балкани» востаннє грали з «Колосом» ще на аматорському рівні, однак тут, серед професіоналів, уже ковалівці були фаворитами – як чемпіони Другої ліги та клуб, який у дебютному сезоні в Першій лізі посів місце у п’ятірці кращих. Тим не менш, зорянці належно розібрали всі сильні сторони суперників і знайшли їм протидію, а реалізований у другому таймі пенальті вирішив долю протистояння. «Балкани» нині – одна з найбільш відвідуваних команд дивізіону у домашніх матчах. На них іде додатковий тиск відповідальності, тож навіть у матчах проти потенційних претендентів на медалі від господарів чекають перемог.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрову ситуацію в «Балканах» можна охарактеризувати як вельми складну. Травмовані універсали Кабанюк та Платунов – обидва у цій команді могли зіграти форварда, тож ветеран Райчев лишався ледве не безальтернативним вибором. Надовго опинився у лазареті вінгер Вадим Златов. Є питання по забивному Урсуленку, який після Другої ліги втратив місце в основі. Воротар Олексій Паламарчук ще з Чернігова з переломом пальця. Костянтин Пархоменко представляє клуб на міжнародному турнірі (у складі студентської збірної України – на Всесвітній Універсіаді). Не зовсім здоровими зіграли Цимбалар-молодший та Шаповаленко. Довелося навіть повертати в заявку Саламаху, який встиг уже завершити виступи, але повернувся, щоб хоча б мінімально заповнити заявку.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Щоб заповнити склад з урахуванням всіх втрат, довелося йти на перебудови. Так, на правому фланзі грала зв’язка захисників М.Златов – Стасюк, по ходу гри довелося випускати універсала Пенова, граючого тренера Д.Пархоменка, Саламаху, який, повторимося, вже мав зав’язувати з професіональним футболом. Тож, зважаючи на обстановку, склад вийшов бойовим, а заміни (навіть чудернацькі) допомогли утримати темп.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Від обраної тактики «Балканам» рідко доводиться відступати, однак по ходу цього матчу було кілька змін. З виходом С.Паламарчука, Пенова, Саламахи мінялися акценти у грі, або наповнювалася, або скорочувалася група атаки, велися пошуки варіантів, які утримували темп та дозволяли зберегти надійність в обороні.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Загалом, стабільність результатів – це ще ціль для «Балкан», однак новачки вже славляться завдяки домашнім виступам. На своєму полі вони завоювали 7 зі своїх 11 очок (нічия та дві мінімальні перемоги), тут важко грається навіть суперникам найвищого рівня.

Лауреат 7-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Андрій Пархоменко («Балкани»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

22.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429