Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Донець – найкращий тренер п’ятого туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

«Агробізнес» впевнено йде до вершин – після здобуття звання чемпіона України серед аматорів, клуб із Волочиська Хмельницької області лідирує в Другій лізі з абсолютним показником та просувається далі в Кубку України, в 1/16 фіналу маючи змогу спробувати сили на фоні суперника із Прем’єр-ліги.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Агробізнесу» Андрій Донець. Його команда виграла п’ятий поспіль матч у чемпіонаті, завдавши поразки «Буковині», яка раніше виступала у Першій лізі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Для лідера важливо не оступатися – позаду щільна група переслідувачів. До того ж, «Буковина» – недавній учасник Першої ліги. Хоча після вильоту вона омолодилася, у її складі є такі футболісти, як Сивка, Немтінов, Найко – вони, напевно, не загубилися у складі жодного іншого учасника Групи «А». Продовження успішної серії – доказ не лише злагодженості та зіграності команди, а й правильності обраного тренерським штабом шляху. Адже склад у волочищан не найбільш широкий, але вдається зберегти запас фізичних сил та морального духу.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Агробізнес» використовує хай і не дуже широкий, але грамотно наповнений і зіграний склад. Тому на матч із «Буковиною» після перемоги над «Тернополем» волочищани провели дві суттєві зміни, оновивши зв’язку центральних захисників та провівши рокіровку в центрі поля. В іншому склад був уже звичним.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Особливої потреби демонструвати універсалізм не було – повторимось, «Агробізнес» проводить планову ротацію, чим рівномірно розподіляє навантаження на своїх футболістів. Але відзначимо, що при схемі з двома форвардами особливу роль виконує Груша, який грає трішки нижче (хоча на початку сезону, поки адаптувався Семенець, він був під єдиним форвардом – Темнюком).

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Хоча «Буковину» господарі обіграли загалом впевнено, були тривожні моменти. Наприклад, у другому таймі – за мінімальної переваги та серйозного тиску суперників. Однак від первісного плану відступатися не довелося, заміни йшли планові, на збереження темпу, а наприкінці матчу – на підтримку одного з флангів досвідченим Дубчаком. Тактика «Агробізнесу» цілком спрацювала.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Весь минулий сезон серед аматорів «Агробізнес» пройшов без втрат, а тепер нарощує безпрограшну серію до 27 матчів в офіційних матчах на всеукраїнському рівні. Групу «А» Другої ліги волочищанський клуб очолює одноосібно з абсолютним показником.

Лауреат 5-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Андрій Донець («Агробізнес»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

11.08.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429