Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Донець – найкращий тренер 13-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

«Прикарпаття», обігравши «Арсенал-Київщину», зрівнялося із волочищанами за очками й навіть обійшло їх за додатковими показниками, тому наступного дня «Агробізнес» мусів конче вигравати в Моршині, щоб зберегти одноосібне лідерство. «Скала» старалася, дозаявила напередодні матчу новачка-легіонера, однак поступилася – 1:3.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Агробізнесу» Андрій Донець. Його підопічні здобули чергову перемогу, зберігаючи лідерство у Групі «А» незмінно з третього туру.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Скала» на початку сезону йшла серед лідерів, та й нині сподівається ще підтягнутися поближче до фаворитів сезону. Граючи на її полі, «Агробізнес» уже знав результати конкурентів, тому був вимушений грати на перемогу – й цілковито справився із цим обов’язком як у психологічному, так і в функціональному плані.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Напередодні на тренуванні пошкодив хрестоподібні зв’язки провідний центральний захисник команди Атласюк. Останнім часом не може розраховувати «Агробізнес» на результативного й завше активного крайнього півзахисника Пліса. Однак склад команди укомплектований грамотно, тому якщо не повнозначна заміна, то підміна точно є.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Вважаємо, що визначальною рисою «Агробізнесу» є колективізм та зіграність. Тому навіть при суттєвих втратах знаходиться можливість їх компенсувати. Полторацький виглядає адекватним вибором у захисті, а нестача активності справа за відсутності Пліса компенсується особливо натхненною грою Скакуна. Головне ж – ігровий малюнок команди зберігається за різних варіантів складу, і навіть при суттєвих втратах.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Уже в дебюті гості отримали перевагу завдяки несподіваній помилці малодосвідченого воротаря «Скали» та пресингу Семенця, однак видно було, що «Агробізнес» і надалі чітко виконував план на гру. Тренерський штаб чітко реагував на всі виклики, не побоявся в перерві внести рішучі зміни в півзахист, вчасно зробив коригування задля збереження темпу.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Агробізнес» грав на фоні втоми після поразки від експериментального складу «Вереса» в кубковому екстра-таймі. Утім, колектив витримав темп виїзного матчу й здобув четверту поспіль перемогу. В гостях цей унікальний «Агробізнес» все ще не програвав за весь час виступів на професіональному рівні.

Лауреат 13-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Андрій Донець («Агробізнес»)
Середній бал – 4,8

 

26.09.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429