Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Донець – найкращий тренер 1-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки стартового туру української Другої ліг

Друга ліга сезону 2017/18 розпочалася низкою принципових протистоянь, одне із них – центральний матч Групи «А», у якому зустрічалися «Прикарпаття» та «Агробізнес». Івано-франківський матч звів дві команди, які мають право вважатися фаворитами у боротьбі за медалі та підвищення у класі. І менш досвідчені, вчорашні чемпіони України серед аматорів, ознаменували свій дебют на професіональному рівні пам’ятною перемогою.

Наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Агробізнесу» Андрій Донець. Його команда здолала в гостях «Прикарпаття» з переконливим рахунком 5:2, зробивши вагому заявку на лідерство у Групі «А».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Важко вигадати кращий сценарій для дебюту в Другій лізі – розгромна виїзна перемога проти команди, яка також не приховує своїх першолігових амбіцій. З точки зору турнірних перспектив цей матч не є вирішальним, однак він задає сезону правильний темп і створює сприятливу атмосферу для другого туру, в якому «Агробізнес» проведе перший домашній матч нового чемпіонату.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Агробізнес» вийшов у цілком бойовому складі, навіть дещо посилившись порівняно із аматорськими виступами. Видно, що у команди намічається пристойна конкуренція попереду, а також уже вироблена якісна гра як у оборонній, так і в атакувальній фазі.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Важливим рішенням тренерського штабу «Агробізнесу» було довіритися перевіреним гравцям та награній схемі. Склалося враження, саме ця монолітність стала запорукою перемоги волочищан в Івано-Франківську. Звісно, той же Семенець за класом і досвідом – величезне придбання для цієї команди, однак задля командного результату гості довірилися випробуваному варіанту, а час новачків себе проявити прийшов у другому таймі.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Безперечно, у матчі-відкритті сезону на руку гостям зіграв швидкий гол. Однак перевагу, здобуту в дебюті, вони втратили перед перервою – і аж до кінцівки матчу гра лишалася хиткою. Варто відзначити правильне налаштування колективу, який тричі по ходу матчу виходив вперед, а заміни в кінцівці дозволили не лише підтримати темп, а й досягнути крупної переваги.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це 23-й матч «Агробізнесу» за останній рік (чемпіонат України серед аматорів, Кубок України та Друга ліга) – і жодного з них волочищани не програли. Вражає і стабільність виступів підопічних Андрія Донця, і той факт, що зоряний сезон 2016/17 команда провела фактично однією бойовою основою, підкріпленою кількома вдалими придбаннями, і в новий сезон вступила, уникнувши болісного перезавантаження складу.

Лауреат 1-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Андрій Донець («Агробізнес» Волочиськ)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

17.07.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429