Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Андрій Чіх – найкращий тренер 10-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

Фото: Роман Породко, прес-служба ФК “Львів”

Перед звітним туром обидві команди, які входять у першу п’ятірку, розділяло лише два очка і дві сходинки турнірної таблиці. Для львів’ян, які приймали «Скалу» в обласному дербі, перемога була стратегічно важливою – за оптимальних обставин вона дозволяла думати й про третє місце, а загалом точно гарантувала підйом і випередження стриян.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Львів» Андрій Чіх. Його підопічні здобули важливу перемогу над «Скалою» (1:0), своїм конкурентом у боротьбі за медалі, завдяки чому вдалося обійти її в таблиці Групи «А».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Цей матч був центральним у північно-західному дивізіоні – від його підсумку багато в чому залежав розподіл сил у групі лідерів. До того ж, додаткової інтриги додавав фактор сусідства – клуби представляють одну область, тож, безсумнівно, вважали цей матч особливо принциповим. Як і ті кілька гравців, у кар’єрі яких значаться обидва колективи – для них вперше грати проти колишніх одноклубників було особливо принципово.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

На цей матч ФК «Львів» мав дві суттєві втрати й одне суттєве придбання. Дискваліфікація залишила поза грою найдосвідченішого гравця команди Ощипка, який міг закрити відразу кілька позицій. Серйозна травма у вінгера Кучинського. Зате із Всесвітньої Універсіади, виконавши свій міжнародний обов’язок, повернувся Бухал.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

ФК «Львів» має чималу когорту молодих гравців – так, вони ще малодосвідчені, але, принаймні, кількісно склад наповнений якісно, з запасом. Тому за відсутності Ощипка та Кучинського вдалося знайти їм заміну, а по ходу гри тренерський штаб вдало керував грою, зробивши своєчасні коригування, які вплинули на перебіг поєдинку.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Знаючи, що стрияни дуже вдало і швидко переходять від оборони в атаку, господарі повинні були і вести гру першим номером, і при цьому перестраховуватися на випадок втрати й «зворотки». Це їм вдалося. За перший тайм оборона відпрацювала взагалі майже зразково, після перерви пропустила кілька атак, однак при цьому вдало відіграв і центральний плацдарм, і особливо воротар – колишній голкіпер «Скали» Герич.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки в Івано-Франківську команда потребувала реабілітації – і вона її отримала. А вдома ФК «Львів» взагалі грає досить добре – як у чемпіонаті, так і в кубку, тому це був уже сьомий матч їхньої безпрограшної серії на своєму полі від початку сезону й переходу на професіональний рівень – +5=2–0; 15:4. Можна сказати, що після не особливо вдалих виступів в аматорському чемпіонаті України керівництво клубу та тренерський штаб зробили правильні висновки й провели зразкову селекцію для посилення команди.

Лауреат 10-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Андрій Чіх (ФК «Львів»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба ПФЛ

05.09.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429