Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Анатолій Безсмертний – найкращий тренер 19-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18.

Цього тижня Перша ліга багата на важливі протистояння, однак навіть на загальному цікавому фоні виділявся матч у Чернігові. Адже там грали команди із першої трійки, тож вага поєдинку була надзвичайно великою. «Десна» вела в рахунку, однак полтавці вдало використали свої можливості, суворо відіграли за виїзною моделлю та здобули вольову перемогу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Полтава» Анатолій Безсмертний. Його підопічні здобули надзвичайно важливі три очки у виїзному протистоянні із одним з найголовніших конкурентів у боротьбі за очки.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Десна» давно не втрачала очок, восени, здебільшого, зібрано граючи в обороні та досить продуктивно в атаці. Однак полтавській команді в гостях вдалося переломити хід зустрічі. Гості ефективно зіграли на чужій половині поля, а отримавши перевагу в рахунку та чисельності ФК «Полтава» прагматично вдалося довести гру до потрібного результату.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Загалом, кадрова ситуація була у гостей задовільною. Навпаки, ще й повернувся після травми досвідчений форвард Ковпак – і він, як головна зірка полтавців, після виходу на заміну зробив свій вклад у перемогу. Це у господарів були проблеми із травмованим Фаворовим та перебудовами в центрі поля.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначимо, що полтавці досить майстерно проводили ротацію в останніх турах, все-таки перетрусивши склад, підвищивши конкуренцію та знайшовши оптимальні поєднання гравців. Цікавим стало рішення випустити номінального центрального півзахисника Насібуліна на правий край, а також вихід на цю ж лінію номінального флангового захисника Кушніренка – суто заради швидкісних якостей та свіжості.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Після невдалого першого тайму, який міг завершитися й гірше, ніж з мінімальною перевагою господарів, ФК «Полтава» вдалося суттєво змінити власну гру. По-перше, відзначимо ранню заміну опорника на форварда – вихід Ковпака посилив тиск на редути чернігівців, підняв лінію високого пресингу. По-друге, у всіх замінах гості орієнтувалися на швидкість та фізичну потужність. Човникові забіги «містян» використовували слабкості флангів «Десни», де гравці зазвичай вільно підключаються в атаки навіть з оборони.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це вже третя поспіль перемога ФК «Полтава» – причому, вдалося здолати суперників, які не зазнавали поразок від початку осені упродовж 9-ти (!) турів. За виїзними матчами полтавська команда – друга в сезоні (22 очки – більше на чужих полях взяв лише «Арсенал», 23). Відрізок від початку вересня до цього дня підопічні Безсмертного провели досить сильно – 24 очка в 10 матчах (знову ж таки, краще виступили тільки столичні «каноніри» – 26 очок за аналогічний період).

Лауреат 19-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Анатолій Безсмертний (ФК «Полтава»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

31.10.2017
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429