Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Тренерський ракурс. Сергій Лавриненко – найкращий тренер 12-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

До 12-го туру «Інгулець» підійшов без перемог. Умовно домашній матч (у Києві на НТК імені Баннікова) проти «Зорі» також не віщував турнірних здобутків – луганська команда є учасником єврокубків і регулярним претендентом на медалі. Тим не менш, саме петровський клуб здобув три очка за підсумками цього матчу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер петровського «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні обіграли луганську «Зорю» (1:0 в умовно домашньому матчі), здобувши першу перемогу в поточному сезоні.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Зоря» зберігає свої спогади про «Інгулець» ‒ ще в першоліговому статусі цей клуб вибивав луганців із Кубка України. Втім, після того обігрувати луганців підопічним Лавриненка не вдавалося – в трьох останніх матчах «Інгулець» програвав цьому супернику, й не був фаворитом і напередодні цього протистояння.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Інгулець» переживає перманентні кадрові проблеми, в тому числі в цьому матчі з різних причин не змогли зіграти воротар Підківка та нападник Сітало, зате повернувся після короткої дискваліфікації фланговий універсал Смоляков. Що ж стосується луганців, то вони обійшлися без втрат у цьому турі.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після розгромної поразки від «Шахтаря» Лавриненко провів суттєві зміни в стартовому складі. Не вийшли з перших хвилин Ченбай, Сидоренко та Кучеренко, з’явилися – Козак, Смоляков і Марусич. Ці зміни призвели до певної деформації тактичної схеми та надали команді значного імпульсу в атаці.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Інгулець» проявив себе керованою командою, здатною творчо інтерпретувати різні тактичні схеми. Починаючи з номінальної 4-5-1, під час матчу підопічні Лавриненка «сіли», завершуючи матч зі схемою 5-4-1. При цьому не втрачалась гострота контратак, швидкість до переходу від оборони в напад і можливість направляти м’яча вперед. Суттєво поступившись у володінні м’ячем (біля 40/60), «Інгулець» створив два гольових моменти і справився з гострими випадами суперників.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Про якісь серії говорити не доводиться – це перша в сезоні перемога «Інгульця», проте для команди на передостанньому місці це є важливою віхою з точки зору психології, мотивації, віри в свої власні сили. До того ж, відзначимо, що команда Лавриненка сміливо грає проти лідерів: після нічиєї з лідером (а «Дніпро-1» до того очок не втрачав), тепер «Інгулець» обіграв завсідників єврокубків.

Лауреат 12-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:

Сергій Лавриненко («Інгулець» Петрове)

Середній бал – 4,6

11.11.2022
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429