Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Юрій Гура – найкращий тренер 3-го туру VBET Ліги

Тренерський ракурс: Українська Прем’єр-Ліга разом із Всеукраїнським об’єднанням тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2021/22.

Міжсезоння виявилося сповненим подій для олександрійського клубу – вперше за вісім років змінили головного тренера, значно оновили склад, втративши багатьох лідерів. Але, всупереч апокаліптичним прогнозам, ФК «Олександрія» залишається боєздатною – доказом цього виїзна перемога над учасником єврокубків, непереможним до цього «Шахтарем» Де Дзербі.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер ФК «Олександрія» Юрій Гура. Його підопічні завдали поразки донецькому «Шахтарю» (2:1 на виїзді), здобувши перемогу над грандом вітчизняного футболу.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Навіть після єврокубкового протистояння з «Генком» донеччани виставили достатньо бойовий склад, а в тому, що не могло бути жодної недооцінки олександрійців, не було сумнівів – новий тренерський штаб «гірників» мав нагоду побачити минулі матчі з цим суперником. Олександрійська команда стала незручним суперником для «Шахтаря» – минулого сезону так і не дала себе обіграти.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Навіть незважаючи на більш широкі кадрові можливості, вважаємо, що втрати «Шахтаря» були суттєвішими. У гостей відзначимо пошкодження спини в Шастала, а от у господарів через травми не могли зіграти захисник Бондар, вінгер Соломон і форвард Мораес. Кожен із них посилив би команду в випадку своєї присутності.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з прикро програним аутсайдеру ФК «Минай» матчем минулого туру Юрій Гура провів три зміни в стартовому складі. Калюжного в опорній зоні замінив Копина, замість Шастала на місці лівого вінгера з’явився Одарюк, а Устименка в атаці замінив Спінеллі. До слова, відразу п’ять місць з перших хвилин у переможців зайняли літні новачки.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Олександрійська команда системно застосовує тактичну схему 4-2-3-1, що в цьому матчі мало велике значення. Гості швидко переходили від оборони в атаку, сповна використовували швидкісні переваги на фланзі. Чудовий матч провели Цуріков, Третьяков, Ковалець. Тренерський штаб вдало використав свій першопочатковий план і керував темпом гри через заміни.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це був ключовий матч для становлення оновленої команди – завдати першої поразки «Шахтареві» після приходу нового головного тренера та закупки дорогих легіонерів було підтвердженням боєздатності «Олександрії». І чудовим подарунком для Юрія Гури з нагоди дня народження. Таким чином команда реабілітувалася за необов’язкову поразку на виїзді від «Минаю». Це лише друга в історії виїзна перемога «Олександрії» над цим суперником – після важкого матчу 2017 року, не поступається гранду вже чотири гри.

Лауреат 3-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Юрій Гура (ФК «Олександрія»)
Середній бал – 4,6

10.08.2021
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429