Всеукраинское объединение тренеров по футболу

ВОФТ не задоволене збільшенням кількості тренерів-іноземців в УПЛ

Президент Всеукраїнського об’єднання футбольних тренерів (ВОФТ) Микола Павлов прокоментував для Sport Arena збільшення кількості тренерів-легіонерів в українському футболі.

Після призначення Жилмара головним тренером ФК Львів кількість іноземних спеціалістів на ключових постах УПЛ досягла 5 при 12 клубах-учасниках.

Микола Павлов зазначив, що найближчим часом його організація буде ініціювати кроки по захисту робочих місць українських спеціалістів.

«Ми пильно стежимо за кадровими рішеннями українських клубів. Нині Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу попереджує про необхідність захистити права вітчизняних спеціалістів. З початком кризи в клубному українському футболі відразу декілька факторів погіршили становище вітчизняних тренерів.

По-перше, зменшилась кількість клубів в УПЛ — отже, зменшилась кількість робочих місць. По-друге, слідом за ситуативним зменшенням кількості іноземних гравців та тренерів прийшов інший процес — поступове, але впевнене зростання кількості легіонерів не лише у цеху гравців, а й у цеху тренерів УПЛ.

Нині положення українських футбольних тренерів залишається складним. Кількість робочих місць зменшується, а в УПЛ зростає відсоток іноземних головних тренерів. Нині їх уже 5 при 12 клубах. При цьому в багатьох клубах працюють іноземці – асистенти головних тренерів, тренери воротарів, тренери з технічної та тактичної підготовки, очільники молодіжних та юнацьких команд, клубних академій.

Обговоримо різноманітні варіанти, в тому числі, й — як варіант – запровадження ліміту на тренерів-легіонерів або введення в регламентні норми заявкового внеску за призначення тренера-легіонера за прикладом того, який існує за заявку футболіста-легіонера. Кошти, які таким чином надійдуть від клубів, запропонуємо направляти на покращення навчання українських тренерів.

На сьогодні відбуваються процеси, які можуть нашкодити нашому футболу. Чому керівники беруть іноземних тренерів? На жаль, часто буває так, що вони самі нічого не знають про своїх нових тренерів, а ті нічого не знають про Україну та її особливості. От і виходить, що тренер пропрацював кілька місяців — і поїхав, наче як його й не було. То, виходить, вигідно брати таких спеціалістів, у той час, як стільки наших фахівців без роботи?

Я сам пропрацював тренером багато років і весь час поважав свою професію. І нині дивуюся іноземцям, які приїжджають до нас на 1-2 тисячі доларів зарплати. Це ж наскільки треба не поважати себе й свою професію, щоб їхати в чужу країну, далеко від родини, не маючи умов для роботи, свободи в ній!? Добре, якщо ти їдеш очолити команду-гранда, але якщо ні?! Тому й відходять такі тренери, а ми не встигаємо запам’ятати їхні імена.

Ми не збираємося виступати за обмеження чи дискримінацію таких спеціалістів. Більше того, у випадку, якщо у них будуть робочі проблеми чи труднощі юридичного характеру, наша організація надасть їм таку ж допомогу, як і вітчизняним фахівцям.

Однак нині вбачаємо загрозу в погіршенні становища українських тренерів, тому закликаємо колег із керівних футбольних органів та топ-менеджмент і власників футбольних клубів звертати більше уваги на вітчизняних тренерів».

Окрім Жилмара, в наступному сезоні УПЛ працюватимуть чотири іноземці — португалець Паулу Фонсека (Шахтар), білорус Олександр Хацкевич (Динамо), а також італієць Фабріціо Раванеллі (Арсенал-Київ) та болгарин Ангел Червенков (Чорноморець).

Артур Валерко, SportArena
04.07.2018
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429