Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Юрій Вірт – найкращий тренер 19-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.
Матч лідера проти найближчого переслідувача за двох очок різниці – це величезна інтрига та значення для всього турніру. Саме тому львівського протистояння очікували з інтересом. Переможець цього поєдинку отримував перевагу – це був матч за лідерство. Саме тому виграти такий, та ще й із розгромною перевагою, – мрія для кожного клубу.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер рівненського «Вереса» Юрій Вірт. Його підопічні здобули велику перемогу над «Чорноморцем» (4:0), вперше в чемпіонаті очоливши турнірну таблицю.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Це був матч за лідерство. «Чорноморець» підійшов до нього із 7-матчевою безпрограшною серією, новий головний тренер одеситів Антонов залишався непереможним до цієї гри, а в першому колі «Верес» поступався цьому супернику. В випадку ж перемоги мав можливість потіснити одеситів з першого місця.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Рівняни не могли задіяти в умовно-домашньому матчі на львівському стадіоні «Скіф» флангових півзахисників Дахновського (перебір карток) і Тимофієнка (травма), проте хорошою новиною було повернення в запас опорника Петька та форварда Шестакова. А от гості з різних причин не дорахувалися гравців у всіх лініях, і деякі втрати, судячи зі всього, зіграли свою негативну роль (як травми, так і додаткові фактори – приміром, необхідність відпочити Брагару, який побував у розташуванні молодіжної збірної України й мав ігрове навантаження за кордоном).
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Передовсім, привертає увагу сміливе рішення тренерського штабу Вереса довіритися в атаці Гайдучику. Молодий новачок до цього виходив лише на заміну. Його вихід став ключовим рішенням – форвард виявився причетним до всіх голів у матчі. Також відзначаємо зміну акцентів в атаці, де Гайдучик гармонічно взаємодіяв із Гегедошем і фланговими Пасичем і Сергійчуком.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Верес» системно використовує схему 4-2-3-1 із переходом у чисті 4-4-2 в фазі атаки. Причому, якщо зазвичай в атаці ролі розподілялися інакше, цього разу Гайдучик часто опинявся нижче Гегедоша. Це дозволяло розтягувати захисний редут одеситів і націлювати передачі на хід технічному, рухливому Роберту. А зі здобуттям кількісної більшості ці розриви ще збільшувалися.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Сьома поспіль перемога «Вереса» при лише одному пропущеному м’ячі за весь цей час. Блискучий показник, який, разом із розгромною перемогою в очному матчі з конкурентами, дозволив рівнянам вперше за чемпіонат очолити турнірну таблицю за підсумками туру.
Лауреат 19-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Юрій Вірт («Верес» Рівне)
Середній бал – 4,8
01.04.2021
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429