Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Юрій Бакалов – найкращий тренер четертого туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22

Фото: facebook.com/fclnz

 

Досить інтригуючою виглядає боротьба за лідерство в Другій лізі – що особливо примітно, відразу ж після здобуття професіонального статусу в коло претендентів на медалі ввірвалися недавні аматори, клуби з дуже сильною комплектацією та максимальними турнірними амбіціями. Переможець центрального матчу туру відразу ж вривався б у трійку найкращих.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер черкаського ФК ЛНЗ Юрій Бакалов. Його підопічні завдали поразки вишгородському «Діназу» (2:0 на своєму полі), обігравши одного з безпосередніх конкурентів у боротьбі за підвищення в класі.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Діназ» підходив до непростого виїзду в Черкаси без поразок, після розгромної перемоги над АФСК Київ. Обіграти одного з потенційних конкурентів у боротьбі за медалі та вихід у Першу лігу – було важливим завданням для ЛНЗ. Хоча раніше, ще на аматорському рівні, «Діназ» двічі програвав цьому супернику, відчувалося – попереду в черкасців одне з найголовніших випробувань у стартових турах.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Втрати були в обох команд. Але, якщо в гостей ми залишаємо за дужками одного центрального півзахисника Бриженка (інші, хто не потрапив у заявку, це клубні ветерани), то ЛНЗ поза заявкою залишив захисників Бурліна, Голікова та універсала Кошелюка, який перебуває в лазареті.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з матчем проти «Епіцентру» (перемога 2:1 на виїзді) тренерський штаб провів три рокіровки в стартовому складі. Замість Сафонова з’явився Куксенко (лівий захисник замість третього центрального), Тищенка в середній лінії замінив Пучковський, Норенкова – Замуренко.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
ЛНЗ – одна з найбільш варіативних у тактичному плані команд Другої ліги. В Дунаївцях вони зіграли в 5-4-1 (в варіації 3-4-2-1 в позиційному наступі), а цього разу – в домашній грі з «Діназом» ‒ без видимих проблем перелаштувалися на 4-1-4-1. При досить суттєвому літньому оновленні, з низкою ніби не награних дебютантів, черкаська команда зберегла керованість і мобільність.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Осічка в стартовому матчі з «Лівим берегом» стоїть окремо, якщо ми говоримо про виступ ЛНЗ. Після цього підопічні Бакалова в чемпіонаті виграли три матчі поспіль із загальним рахунком 8:1 та встигли провести певну ротацію, освіження, напередодні старту в Кубку України.

Лауреат 4-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Юрій Бакалов (ЛНЗ Черкаси)
Середній бал — 4,8

 

Пресслужба Об’єднання

16.08.2021
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429