Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Євген Яровенко – найкращий тренер 10-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Зважаючи на матчі між собою команд із числа претендентів на медалі та вимушені пропуски зважаючи на коронавірусну хворобу, з’являвся реальний шанс наздогнати фаворитів і в їхніх головних переслідувачів. Тож треба було уважніше придивитися до команд, які останнім часом демонструють стабільні, позитивні результати.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер» дніпровської «Перемоги» Євген Яровенко. Його підопічні здолали на власному полі МФК «Миколаїв-2» (3:1), продовживши безпрограшну серію до п’яти матчів і ввійшовши в п’ятірку найкращих.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був матч дебютантів ПФЛ проти аутсайдерів Другої ліги. Втім, важливості цьому матчу додавала така обставина: з різних причин пропускали тур «Енергія» та «Кривбас», тож «Перемога» в випадку перемоги отримувала реальний шанс вдруге в сезоні опинитися в п’ятірці найкращих.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особливих кадрових проблем у господарів не було, в заявку ввійшли всі наявні футболісти, проте треба враховувати обставину, яка виникла по ходу матчу. У другому таймі травми зазнав захисник Рудавський. Його довелося замінити. Щодо МФК «Миколаїв-2», то враховуємо специфіку кадрової політики резервного складу – команда привезла тих гравців, яких могла, адже в основного складу в вівторок свій виїзний матч у Першій лізі.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (нічия 1:1 в Нікополі) тренерський штаб «Перемоги» провів відразу три зміни в стартовому складі. Замість Дмитрієва ліворуч у захисті вийшов Рудавський (до травми він діяв непогано, власне, і його замінник зробив хороший вклад у перемогу). Цопу в півзахисті замінив Есьєн (причому, зіграв не на звичному місці в середині поля, а, скоріше, ліворуч), а замість форварда А.Пилипенка з’явився Дібрівний. Лівоногий Сьомка зіграв праворуч, що було дуже цікавим рішенням. Всі рокіровки спрацювали.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Перемога» вирізняється постійним кадровим і тактичним пошуком – команда за час виступу на всеукраїнському рівні змінила велику кількість гравців і випробувала різні тактичні схеми. Зараз це схема 4-4-2, причому, тренерський штаб системно оновлює ці позиції, за рахунок постійної ротації і зберігаючи свіжість гравців, і нагнітаючи здорову спортивну конкуренцію. Цього разу відзначаємо також вдалі заміни: переломні голи в кінцівці створені якраз гравцями, випущеними на заміни.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

П’ять матчів поспіль не знає «Перемога» поразок у дебютному для себе друголіговому чемпіонаті. Що важливо, будучи одним із лідерів змагань за кількістю нічиїх, цього разу команда зуміла довести гру до перемоги, особливо додавши під кінець зустрічі, за рахунок влучних замін і додаткового тиску на редути суперників. Другий у сезоні вихід у п’ятірку найкращих – хороший показник команди, яка серйозно оновилася в міжсезоння.

Лауреат 10-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Євген Яровенко («Перемога» Дніпро)
Середній бал — 4,6

08.11.2020
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429