Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Ярослав Здирко – найкращий тренер 26-го туру Другої ліги ПФЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Другої ліги сезону 2023/24.

В усіх дорослих лігах чемпіонату України з футболу поточного сезону залишалася тільки одна команда, яка все ще не здобувала перемог. І в звітному турі вона перервала 38-матчеву безвиграшну серію (антирекорд за всю історію Другої ліги), хоча суперником був більш досвідчений і краще укомплектований клуб.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – старший тренер кременчуцького «Кременя-2» Ярослав Здирко. Його підопічні обіграли ФК «Тростянець» (1:0 у домашньому матчі), здобувши першу більш як за півтора роки перемогу.

 1. Номінальний результат команди – 4
  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У першому колі ФК «Тростянець» виграв – 2:1. За середнім віком тоді цей клуб переважав «двієчку» Кременя майже на сім, зараз – рівно на три роки. У більшості гравців гостей вищий досвід виступів серед професіоналів. При цьому з вересня 2022 року (3:0 над не існуючим нині «Рубіконом») «Кремінь-2» не міг виграти в чемпіонаті, і ця серія добряче тиснула на команду.

 1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
  (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди не уникнули кадрових втрат. У господарів травмувалися вінгери Барінов і Златьєв (причому, останній освоїв тут і амплуа флангового захисника), не було відряджено з першої клубної команди Уманця. Проте ФК «Тростянець» також не зібрав оптимального складу: дискваліфікований фулбек Коваленко, травмований атакувальний півзахисник Козак, не зміг зіграти оборонець Мизюк.

 1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
  (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Чотири зміни в стартовому складі провели кременчужани порівняно з матчем минулого туру (який у них «Нива» виграла на своєму полі – 2:0). Не зіграли воротар Матус, центральний оборонець Сабієв, лівий захисник Златьєв, вінгер Барінов. Натомість зіграли Оксененко, Руднєв, Рокотянський і Стецюк. Ці зміни пішли на краще – непогано граючи в Вінниці, «Кремінь-2» не здобув очок, а в оновленому складі перервав свою затяжну безвиграшну серію.

 1. Тренерська майстерність – 5
  (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Кремінь-2» системно використовує тактичну схему 4-1-4-1, як і перша клубна команда. Проти ФК «Тростянець» вони застосували інтенсивне перекриття зон, звуження можливостей атаки для суперника, пресинг на третій третині поля. Добре утримуючи гостей, кременчужани швидко переходили від оборони в атаку й провели досить багато гострих багатоходівок.

 1. Накопичувальний критерій – 4
  (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Звісно, про позитивні серії не говоримо: це лише перша перемога в сезоні проти суперника, який все-таки опинився в нижній частині таблиці. Проте відзначимо поступовий прогрес молодої команди: чотири з п’яти очок вона набрала в весняній частині сезону, а такі гравці, як воротарі Оксененко та Матус, захисник Дихтярук, півзахисники Рокотянський, П’ятибрат і Молько та багато інших, досягли в «Кремені-2» особистого прогресу. Отже, друга клубна команда як резерв виправдовує себе для ФК «Кремінь».

Лауреат 27-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Ярослав Здирко («Кремінь-2» Кременчук)
Середній бал – 4,4

05.05.2024
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429