Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Ярослав Вишняк – найкращий тренер 3-го туру VBET Ліги УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2023/24.

Поступово заповнюються останні прогалини в турнірній таблиці. Скажімо, після трьох турів тільки п’ять учасників УПЛ нового сезону все ще не програвали, а серед них лише один не пропустив жодного м’яча. Говоримо про команду, яка минулого сезону була середняком, а нині ввійшла в трійку найкращих.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер ковалівського «Колоса» Ярослав Вишняк. Його підопічні обіграли рівненський «Верес» (2:0 на власному полі), розділяючи тепер 2-3 місця з «Шахтарем».

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Сам по собі «Верес» не є особливо складним суперником для ковалівців (+7=2‒0), однак є одна особливість. Рівняни грають під керівництвом нового головного тренера, і Вишняк на чолі «Колоса» не міг обіграти «Інгулець» часів Лавриненка. До того ж, зважаючи на візит «Олександрії» в Київ до «Шахтаря» та пропуск туру «Динамо» через перенесення матчу, для «Колоса» перемога відкривала шлях у трійку найкращих. Що й сталося.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрова ситуація гірша в «Вереса»: через травми випали провідні центральні півзахисники (Кльоц і Кухарук), а в дебюті зустрічі довелося замінити ще й вінгера Дахновського. Проте особливі обставини «Колоса» ‒ це попередження для захисників Золотова (5 хв.) і Бурди (7 хв.), які зумовили обережну, вкрай розважливу гру цих гравців і лінії в цілому аж до завершення зустрічі.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (перемога 2:0 над «Чорноморцем») тренерський штаб ковалівців провів лише одну зміну в стартовому складі – замість Демченка з’явився Велетень, який добре проявив себе в грі з одеситами. Втім, цього разу навпаки Велетня під час гри замінив Демченко та виявився одним із героїв матчу з «Вересом».

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Колос» у новому сезоні системно застосовує тактику гри в три захисники, яку можна трактувати, залежно від фази гри, як 5-4-1 чи 3-4-3. Її особливість полягає в особливій грі флангових оборонців. Якщо атака розгортається через правий фланг, на допомогу Лучкевичу висувається Золотов, таким чином нарощуючи наступальний потенціал. Якщо м’яч втрачено, до захисту оперативно додається («сідає») додатковий гравець на фланзі, а крайній у трійці центрбеків «стягується» для більшої щільності захисного блоку. Як виявилося, це ефективно навіть проти суперників, які мають достатню щільність в середній лінії.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Ми вже згадували, що «Колос» перебуває в «сухій» безпрограшній серії. Вона тягнеться ще з минулого сезону та налічує чотири матчі (+3=1‒0; голи 5:0). При цьому треба згадати, що захисна ланка ковалівців суттєво перебудована під час міжсезоння (лівий і правий фланги, двоє з трьох центральних оборонців – це новачки Лучкевич, Цуріков, Бурда та Бондаренко). Також додамо, що від туру до туру «Колос» вдало посилює гру з лави запасних – у минулому турі був гол від джокера, цього разу – зароблений пенальті під гол.

Лауреат 3-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Ярослав Вишняк («Колос» Ковалівка)
Середній бал – 4,6

14.08.2023
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429