Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Володимир Циткін – найкращий тренер 7-го туру VBET UA Другої

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру VBET UA Другої ліги сезону 2022/23.

Друга ліга – головний донор вітчизняного футболу, деякі з клубів, які кілька років тому починали звідси, з нижнього професіонального дивізіону, вже грають у єврокубках, доходять до фіналу Кубка України. Саме тому до новачків тут ставляться не зверхньо, а з інтересом – і дебютанти змагань ПФЛ часто підносять гучні сюрпризи. Як «Хуст», який розгромив значно досвідченіший за стажем гравців «Васт».

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Хуст» Володимир Циткін. Його підопічні завдали поразки миколаївському «Васту» (5:1 на власному полі), здобувши найбільшу перемогу в своїй історії.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Васт» ‒ такий же дебютант Другої ліги та змагань ПФЛ, до того ж, це перше коло – і є фактор свіжості суперництва (команди не зустрічалися раніше, в тому числі й на аматорському рівні). Головне ж – миколаївський клуб підібрав гравців, у яких побільше досвіду виступів на всеукраїнському рівні, в тому числі серед професіоналів. А гравців, які б побачили португальську Примейру (як Ярчук) чи футбол академії «Шахтаря» (як Сартіна), в господарів не було.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів з різних причин у заявку на матч не потрапили воротар Бучок і захисник Романенко – і якщо перший є резервним гравцем, то другий – основним. Миколаївці ж прибули з неповним запасом, особливо ослабленою була атака (Гуменяк, Берко, Студенко) та середня лінія (Головін). Як особливу обставину, заявимо те, що «Васт» зіграв вперше за три тижні – попередні два матчі були перенесені через форс-мажори військового часу.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем – поразкою від «Реал Фарми» в Одесі – хустяни провели чотири зміни в стартовому складі. Замість Романенка, Андріци, Боднарука та Фляшка вийшли Нечосов, брати Луціви та Станкович. Це було безперечне посилення групи атаки основними гравцями, втім, викликала занепокоєння вкотре вимушено змінена оборона (і на початку гри гості позначили це слабке місце раннім голом і кількома атаками).

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У тактичному плані ФК «Хуст» ‒ досить цікавий суперник. Через видимість хаосу в атаці їм важко протистояти – Луціви, Станкович і флангові захисники на високій середній позиції постійно міняються зонами, включаються в затяжні рейди та зміщуються з флангів у центр і навпаки. Якщо своєчасно не зупинити лідерів команди, важко утримати їх від затяжних, багатоходових атак. Причому, молодість провідних гравців дозволяє їм довго утримувати високий темп, аж поки не ламається супротив суперника.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Ця перемога – перша в історії протистояння двох клубів і певна реабілітація за прикру поразку в Одесі. Втім, у домашніх матчах ФК «Хуст» ще не програвав. Використовуючи перевагу над суперниками за рахунок дальності виїзду (справедливості заради, так само підопічні Циткіна страждають через тривалі переїзди на гостьові матчі), хустяни здобули вдома сім очок із дев’яти можливих за переконливого співвідношення м’ячів – 9:1.

Лауреат 7-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Володимир Циткін (ФК «Хуст»)
Середній бал — 4,6

17.10.2022
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429