Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Володимир Циткін – найкращий тренер 25-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.
Передостанній тур регулярного чемпіонату Другої ліги залишав відкритим питання щодо команд, які підвищуються в класі. Обидві вони свою справу зробили – виграли, але багато залежало від матчу в Вінниці, де «Епіцентр» протистояв господарям, які не були турнірно мотивованими, проте на шляху становлення оновленої команди в заключному для себе домашньому матчі сезону видали 100% своїх можливостей заради перемоги.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вінницької «Ниви» Володимир Циткін. Його підопічні завдали поразки дунаєвецькому «Епіцентру» (1:0 на своєму полі), що безпосередньо вплинуло на дострокове визначення команд, які підвищилися в класі.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
У першому колі «Епіцентр» переграв вінницьку команду, в випадку перемоги він не дав би одному з конкурентів достроково підвищитися в класі. Проте свої амбіції були і в «Ниви» – вдало відігравши весняну частину сезону, команда, по-перше, в кожному матчі проти фаворитів сезону хоче доводити свою боєздатність, по-друге, в боротьбі за шосте місце (максимально можливе, зважаючи на розриви) треба було вигравати.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У господарів була проблема з травмованим лівофланговим Біликом (ця втрата – ще з попередніх турів), а от у гостей крайній захисник В.Кузів не міг взяти участь у цьому виїзді. Обидва гравці зазвичай є основними в своїх командах, хоча й номінально їх було ким замінити.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Тренерський штаб «Ниви» виставив, загалом, досить зіграний уже за цю весну склад. Єдина зміна стосувалася лівого флангу захисту – місця, на якому грав до травми Білик. Замість Кучера цього разу вийшов Борячук, для якого це природня, основна позиція на полі, тож особливих змін у цьому плані не потребувалося.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Вінницька команда має на озброєнні кілька тактичних схем, найбільш часто вживана серед яких – 4-1-4-1. За цієї формації «Нива» створює додатковий тиск на захист суперників завдяки насиченню середньої лінії креативними та зарядженими на удар Георгієвим, Калітовим і Зеленевичем, а Загорулько отримує постійну підтримку від швидких флангів. Зважаючи на формацію гостей з трьома центрбеками, це було виправдано.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Чотири тури не програє вінницька команда – дві перемоги та дві нічиї у травні місяці. Завдяки цьому вона зараз іде на шостому місці та є однією з ефективніших команд Групи «А» в весняній частині сезону (24 очка в 12 матчах). На своєму полі в 2021 році «Нива» здобула 17 очок із 21 можливого, не програючи. Загалом, дев’ять матчів ще з жовтня минулого року вінничани не поступаються вдома, спричинивши справжній футбольний бум своїм поступовим прогресом.
Лауреат 25-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Володимир Циткін («Нива» Вінниця)
Середній бал — 4,6
04.06.2021
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429