Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Віталій Костишин – найкращий тренер 11-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Підходить до завершення ігрова програма літньо-осінньої частини сезону. Кожен матч набуває особливої ваги, адже може вирішити, на якій позиції кожна команда піде на тривалі зимові канікули. За таких обставин протистояння другої й четвертої команд західної групи було особливо важливим.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер хмельницького «Поділля» Віталій Костишин. Його підопічні здолали на власному полі безпосереднього конкурента – «Карпати» (Галич) (2:0), вийшовши в лідери Групи «А».

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був перший матч в історії протистояння двох команд, але його значення для Групи «А» було величезним. Поки «Епіцентр» пропускав тур через перенесення матчу, кожен із учасників хмельницького протистояння в випадку перемоги очолював би таблицю. І для гостей це був останній шанс у 2020 році, адже наступний тур «Карпати» (Галич) пропустять через зняття з турніру ФК «Калуш». Також додавав мотивації господарям день народження президента клубу.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Господарі підійшли до матчу без суттєвих кадрових втрат. Рішення залишити тих чи інших гравців на лаві запасних було продиктоване суто спортивними міркуваннями – хтось виглядав краще, хтось гірше, а когось приберегли для посилення по ходу гри. Відносно галицьких «Карпат», то вони змогли задіяти не всіх. Лідер центру півзахисту Вербний, швидкий вінгер Танчин, старожил команди – захисник Кримінський не могли допомогти гостям із різних причин. До особливих обставин матчу віднесемо не ігрове вилучення центрального півзахисника гостей О.Сича вже на 16-й хвилині, яке, безсумнівно, багато в чому зруйнувало план на гру «Карпат».

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Склад хмельничан лишається незмінним в останніх переможних матчах. Але, треба відзначити, він вимагав від тренерського штабу переосмислення функціоналу деяких футболістів. Скажімо, опорник Шпікула закривав позицію центрального оборонця, а інший універсал – Пріхна – діяв у центральній зоні півзахисту, а не праворуч у захисті, як раніше. За потреби цими ж гравцями можна було перелаштуватися і на більш захисну, і на більш атакувальну схему.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова формація 4-5-1 набуває у «Поділля» живої, рухливої форми. Особливу роль у сучасній команді відіграє камеруно-французький центрхав Нгамба, який виконує роль box-to-box, поглинаючи великий простір при значних обсягах робіт. А наявність двох технічних і швидкісних вінгерів дозволяє в позиційній чи швидкій атаці перелаштовуватися нам трьох атакувальних гравців із збільшенням тиску на редут суперників.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Третій матч поспіль виграло «Поділля», ця команда (разом із «Епіцентром» і «Металом» із східної групи) залишається в числі останніх, хто ще не програвав у чемпіонаті. Безпрограшна серія хмельничан у Другій лізі досягнула 10 матчів: 6 перемог, 4 нічиї, голи – 16:5. Після перерви в три тури подоляни повернулися на друге місце.

Лауреат 11-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Віталій Костишин («Поділля» Хмельницький)
Середній бал — 4,6

16.11.2020
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429