Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Василь Кобін – найкращий тренер 9-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

ФК «Минай» є віце-чемпіоном Другої ліги, який підвищився в класі й проводить перший сезон на новому для себе рівні. Тим не менш, ця команда піднесла кілька сенсацій, а в звітному турі завдала поразки лідеру.  

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Минай» Василь Кобін. Його підопічні обіграли на своєму полі «Агробізнес» (2:1), здобувши третю поспіль перемогу та досягнувши безпрограшної серії, яка триває цілий місяць.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

До новачка Першої ліги ми ще приглядаємося – тому перемога над лідером, який дуже переконливо пройшов стартовий турнірний відрізок, є показником, що ФК «Минай» рухається в правильному напрямку та поступово адаптується на новому для себе рівні.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Гості задіяли склад, максимально наближений до оптимального, а от у ФК «Минай» було кілька суттєвих втрат. З-поміж інших, це півзахисник Карноза, який раніше був гравцем основи й допомагав команді своїми голами після дальніх ударів, а також бразильський новачок Араужо, який у стартових матчах встиг заявити про себе як про голеадора. Обидва пропускали останні матчі через пошкодження.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

У минулому турі закарпатці здобули яскраву виїзну перемогу над «Металістом 1925» (3:2 у Харкові), але попри це тренерський штаб зважився на відразу три заміни в стартовому матчі – і всі вони посприяли перемозі над лідером. Так, у захисті досвідчені Допілка та Дмитренко замінили Маткобожика та Антоніо Сантоса, а замість вінгера Страшкевича із перших хвилин вийшов герой матчу Гегедош.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Минай» розпочинав сезон із зовсім іншою тактикою, ніж та, яку він застосовує зараз. Кобін випробував тактичні побудови на основі 4-1-4-1, 4-2-3-1, 3-5-2, а в цій грі проти «Агробізнесу» випробував 3-4-3. Схема, яку застосували господарі, дозволяла їм використовувати швидкісні дані своїх форвардів. Нерідко якраз блискавичний перехід від оборони в атаку давав минайцям можливість пробивати по воротах гостей. Здобувши перевагу, ФК «Минай» вдало перешикувався на ще одну схему – із посиленим центром. І ця перестановка також посприяла перемозі.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Третій матч поспіль виграв ФК «Минай», а безпрограшна серія закарпатської команди досягла в чемпіонаті та кубку 6 турів (+5=1–0; м’ячі 13:7). Після складного старту, тривалих пошуків у тактичному та кадровому плані, новачки Першої ліги освоїлися на цьому рівні та результатом (зокрема, перемогою над такою гарно організованою командою, як нинішній «Агробізнес») підтвердили свою боєздатність.

Лауреат 9-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Василь Кобін (ФК «Минай»)

Середній бал — 4,8

15.09.2019
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429