Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Сергій Шевцов – найкращий тренер 11-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19.

Херсонський клуб повернув обласний центр у професіональний футбол України після певної паузи, однак перед сезоном очікування від «Кристалу» були скромними. Команда не здобула медалей на аматорському рівні, не комплектувалася «готовими» майстрами, працюючи більше з молодими, несформованими, проблемними підопічними.

Тим не менш, швидка бойовита команда зуміла стати грозою авторитетів. Особливо вдало «Кристал» грає проти потужних, майстерних суперників. Слідом за розгромом запорізького «Металурга» вдалося мінімально здолати «Кремінь», який на той час очолював турнірну таблицю.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – директор КП «МФК «Кристал Херсон», який виконує обов’язки головного тренера «Кристала», Сергій Шевцов. Його підопічні зуміли завдати поразки «Кременю» – що позбавило суперника лідерства в Групі «Б» Другої ліги.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Візит лідера – неабияке випробування для будь-якої команди, а тим більше для херсонців, які проводять перший сезон після повернення із аматорського чемпіонату. Тому «Кристал», відчуваючи позаду стрімку ходу переслідувачів та маючи бажання не відстати від групи лідерів, у цьому матчі не лише нокаутував одного із фаворитів сезону, а й значно покращив своє положення.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Матч пропускав травмований Гливий – один із провідних гравців, лідерів сучасного «Кристалу». Також уже по ходу матчу довелося господарям проводити вимушені заміни. Зокрема, травмувався капітан і провідний центральний півзахисник херсонців Цой. Це дуже суттєві втрати для цієї команди.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

На тижні «Кристал» грав на кубок проти представника УПЛ – «Десни». Це змушувало тренерський штаб правильно розподілити сили. Незважаючи на те, що бойова основа у херсонців обмежена, в попередніх зустрічах вони вдало проводили рокіровку в захисті та опорній зоні завдяки Чаусу та Кучеру, а також шукали найкращий варіант заміни Гливого, спробувавши Мартяна та Горбовського. Зберігши звичну ігрову поставу, вони витримали темп матчу проти суперника, який не був зайнятий в кубку.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Бойова схема «Кристалу» досить динамічна, її важко прив’язати до якоїсь догми на кшталт 4-2-3-1 чи 4-3-3. Все тримається на рухливості та здатності змінюватися позиціями атакувальних гравців, а також на зіграній групі руйнівників. Так, навіть попри травму стилеутворюючого півзахисника Цоя вже в дебюті та необхідність змінювати гравців центральної вісі з початком другого тайму, херсонський колектив зберіг керованість та тактичну стрункість.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Кристал» не може похвалитися винятковою стабільністю гри та результатів, але є одна схвальна ігрова риса херсонців. У матчах із суперниками свого класу (домашні ігри чемпіонату) Херсон не знає поразок від самого початку сезону. Всі шість матчів на своєму полі у Другій лізі виграв цей колектив.

Лауреат 11-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Сергій Шевцов («Кристал»)

Середній бал — 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

02.10.2018
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429