Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Сергій Шевченко – найкращий тренер 4-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Фаворити сезону потихеньку почали втрачати очки – боротьба загострюється, викристалізовуються претенденти на вищі місця, і тепер ціна перемоги в очному протистоянні між потенційними претендентами на медалі стає ще вищою, ще більшою.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер сімферопольської «Таврії» Сергій Шевченко. Його підопічні розгромили на чужому полі запорізький «Металург» (4:1), вийшовши на чисте друге місце в Групі «Б».

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, враховуємо статус протистояння – історично змагання команд міст Сімферополь і Запоріжжя є важливим на будь-якому турнірному рівні. По-друге, віддаємо належне поточному статусу «Металурга» як команди, що повернулася в Другу лігу після виступів на більш високому рівні. По-третє, і це найголовніше – матчі проти запоріжців є показовими, на них можна перевірити власні сили та рівень можливостей, амбіцій, перспектив.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Таврія» підійшла до гри все ж не в ідеальному складі (не міг взяти участь у грі форвард Соколан – співавтор переможного голу в ворота «Балкан» у минулому турі), але, порівняно з проблемами суперників, це було не критично – тим більше, при дозаявці новачків Фаюка та Бочака. «Металург» же ввійшов у новий сезон просто недоукомплектованим. На цю гру в розпорядженні тренерів було 16 гравців, два з яких – воротарі. Травмовані найдосвідченіший захисник Польовий і новий форвард Борисенко, з низкою досить майстерних гравців влітку не пролонговано угоди.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з минулим матчем, виграним у «Балкан» завдяки пізньому голу захисника Чмеленка при подачі стандарту, тренерський штаб «Таврії» провів дві рокіровки. Півзахисників Вакулинського та Кривича замінили Фетісов і Гриппа, змінивши дещо конфігурацію середньої лінії. При цьому треба відзначити, що влітку відбулося фактичне злиття двох клубів із назвою «Таврія» – Сімферополь і Новотроїцьке, тож друголіговий колектив суттєво оновив склад (цього разу грало вісім новачків порівняно з минулим сезоном)

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Таврія» має кілька варіантів ведення гри. Цього разу була схема 4-5-1, яку, залежно від фази гри, можна було описати як 4-1-4-1 чи навіть 4-3-3. Високі фланги, міцна трійка півзахисників із хорошою культурою пасу, а також «плаваюча», розлога ланка редуту – гості першими повели в рахунку, а по ходу другого тайму не збавляли обертів, випускаючи технічних атакувальних гравців. Наслідком цього став розгром суперника, який через кадровий недобір був у дещо вразливому стані.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Старт «Таврії» можна назвати вдалим – 10 очок із 12 можливих, і навіть єдина поразка в новому сезоні (кубкова від «Кривбасу») може піти на користь колективу в вирішенні турнірних завдань, адже він буде зайнятим на одному фронті. В друголігових змаганнях підопічні Шевченка з минулого сезону не знають поразок уже 5 матчів (три перемоги, дві нічиї, м’ячі – 9:3).

Лауреат 4-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Сергій Шевченко («Таврія» Сімферополь)

Середній бал — 4,6

28.09.2020
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429