Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Роман Гнатів – найкращий тренер 9-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Значно загострилася боротьба в групі лідерів західного дивізіону. Тут змінився власник першого місця, скоротилися розриви та нові команди сміливо ввірвалися в боротьбу за призові місця. Ще недавно безпрограшним лідером турніру був ФК «Ужгород» – а цього разу він поступився на своєму полі команді-новачку Другої ліги.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Карпати» (Галич) Роман Гнатів. Його підопічні здолали на чужому полі недавнього лідера – ФК «Ужгород» (3:0), вперше в чемпіонаті вийшовши на друге місце.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Виграти з переконливим рахунком на полі прямих конкурентів – це, за нинішнього регламенту, вдвічі вагоміше, адже на перше місце виходять якраз очні протистояння. ФК «Ужгород» загалом досить сильно грає вдома, обіграти його на власному полі – серйозне досягнення, а тим більше – з крупним рахунком.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди пережили серйозні кадрові втрати. Травми та, в першу чергу, хвороби вибили з гри низку провідних футболістів. ФК «Ужгород» вкотре зіграв без лідера півзахисту Пуканича – за сумісництвом найкращого снайпера, а також важливого гравця захисту Сартіни. Але «Карпати» підійшли до дуже важливого матчу взагалі з неповним запасом, недорахувавшись і таких важливих виконавців, як Кримінський, Бей, Танчин і Верещак (загалом шість відсутніх).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Кадрова криза в галицькому клубі триває не перший тур, тож порівняно з попереднім матчем було лише дві зміни. Після виграшу в «Буковини» (3:1) «Карпати» не змогли розраховувати на форвардів Верещака та Бея, яких довелося замінити на Деду та Поручинського (останній – правий півзахисник за основним амплуа – починав сезон на фланзі захисту, а цього разу номінально – правим вінгером). Попри вимушені зміни та невеликий запас, гості витримали темп гри.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Карпати» варіюють схемами. Основну можна описати як 4-1-4-1 з варіацією в 4-3-3. При цьому, зважаючи на кадрові реалії, інколи команда діє з вищим правим флангом, інколи – з нижчим. Іноді форвард має підтримку майже на одному рівні з ним (як у зв’язці Верещак-Бей), інколи залишається один попереду (як цього разу). Тренерський штаб навіть на початку сезону, коли команда лише формувалася, знаходив виходи зі складних ситуацій. І цього разу теж зумів на контргрі зіграти на слабостях суперників, а гравці проявили похвальну реалізацію та вміння взяти гру на себе.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки в Вишородському районі галицькі «Карпати» виграли другий матч поспіль. Зважаючи на те, що команда входила в сезон явно недоукомплектованою, в багатьох матчах грала практично без запасу, а тренерський штаб змушений був максимально швидко імплементувати в гру новачків уже по ходу сезону, вихід на друге місце новачків Другої ліги можна розцінити як сенсацію й підтвердити високу кваліфікацію тренерської роботи.

Лауреат 9-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Роман Гнатів («Карпати» Галич)
Середній бал — 4,6

01.11.2020
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429