Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Остап Маркевич – найкращий тренер 3-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20.

Продовжувач знаменитої тренерської династії, Маркевич-молодший очолив волочиську команду влітку. Не анонсував зруйнування всієї роботи попередників, не говорив гучних критиканських слів, не вимагав статусного й дороговартісного придбання. Але при цьому перебудував гру «Агробізнесу», давши команді легкість атак, налагодивши взаємозв’язок між лініями та досягнувши непоганого результату на старті. Цього разу «Агробізнес» розгромив «Балкани», забивши три м’ячі без відповіді.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер волочиського «Агробізнесу» Остап Маркевич. Його підопічні обіграли «Балкани» із рахунком 3:0.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Балкани» – давній і досить принциповий суперник для «Агробізнесу», команди перетиналися ще на аматорському рівні, де команда з Одещини мінімально перегравала волочисців у супер-фіналі чемпіонату України серед аматорів. Проте наразі зорянці перебувають в ігровій кризі, на старті сезону в їхньому доробку лише одне очко, а голів нема взагалі.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Агробізнес» зазнав кількох суттєвих втрат. Через дискваліфікацію пропускав звітний матч провідний опорник Думанюк, а ще захворів основний форвард Семенець. Для цієї команди ще минулого сезону відсутність цих незамінних гравців була б не підйомною.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з програним виїздом проти «Інгульця», волочиська команда провела три заміни. Бойчука зліва в захисті замінив молодий іспанець Педро Гарсія, відсутнього за картками Думанюка в центрі півзахисту – Зінкевич, а М.Когута на місці лівого вінгера – новачок Семенюк. Відзначаємо, що на вістрі атаки грав ще один літній новобранець – Сікорський, який цього сезону витісняє Семенця з основи.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При номінальній схемі, яку можна трактувати як 4-2-3-1, «Агробізнес» залишав гравцям місце для ігрових імпровізацій. Флангові хавбеки часто опускалися вниз, розривали редути суперників за рахунок діагональних та продовжних передач, чим використовували вільні зони. Загалом, краї діяли синхронно, не випадав із гри навіть молодий легіонер. При цьому захисний блок діяв жорстко, займав статичну оборону. У суперників не проходили їхні фірмові заготовки, як наслідок, вперше в сезоні волочисці зіграли на нуль.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Агробізнес» реабілітувався за поразку від «Інгульця» та втрачену перемогу над «Кременем» у стартовому сезоні, Остап Маркевич здобув першу перемогу на чолі своєї нової команди, вперше з минулого року волочисці здобули розгромну перемогу. Тепер залишилося попрацювати наді ігровою стабільністю та налагодженням постійних, передбачуваних результатів.

Лауреат 3-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Остап Маркевич («Агробізнес»)
Середній бал — 4,6

11.08.2019
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429