Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олександр Рябоконь – найкращий тренер 9-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Прем’єр-Ліги сезону 2019/20.

«Десна» завдала розгромної поразки недавнім учасникам єврокубків і продовжує йти на другому місці, що на такому солідному вже відрізку турнірної дистанції можна називати однією з сенсацій чемпіонату.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер чернігівської «Десни» Олександр Рябоконь. Його підопічні здобули виїзну перемогу над ФК «Маріуполь» (4:0), вдруге в сезоні розгромивши суперників із групи претендентів на єврокубки на виїзді.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Набирає оберти «Динамо», стабільно набирають очки ФК «Олександрія» та «Зоря» – після поразки від «Шахтаря» чернігівцям було важливо брати очки в Маріуполі, аби не погіршити своє положення в групі лідерів. На користь гостей говорила невдала серія суперника (ФК «Маріуполь» не виграє третій тур поспіль, у цих матчах йому вдалося забити лише одного разу) та вдала історія протистоянь з ним (всі попередні матчі в азовців «Десна» виграла).

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У цьому матчі не міг допомогти гостям Богданов – найдосвідченіший і найбільш висококласний гравець центру поля, втім, Д.Фаворов не просто має навики гри в опорній зоні, а навіть регулярно грав на цій позиції в попередніх командах, тож заміна виявилася органічною, та ще й дала змогу проявити себе чемпіону світу серед молоді Коноплі (він посів місце справа в захисті, яке зазвичай закривав Денис). Також не міг зіграти Западня. Утім, у господарів теж були втрати – давно в лазареті форвард Фомін, а ще кілька гравців мали мікротравми.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після поразки від «Шахтаря» тренерський штаб «сіверян» провів три заміни – замість Богданова вийшов у стартовому складі Конопля (суть зміни ми пояснили вище), Калитвинцева замінив інший вінгер – Кузик, а замість А.Фаворова з’явився форвард Хльобас. Всі три рокіровки безпосередньо вплинули на результат гри.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

В принципі, тактичну схему можна було б трактувати як незмінну, але є суттєвий нюанс. А.Фаворов діє як класичний атакувальний півзахисник, а от Хльобас, номінальний форвард, із глибини діє з націленням на ворота. Будучи гравцем, здатним зіграти між лініями, відкритися під пас на хід, якраз він і розхитав захисні побудови господарів, даючи адресу розрізним передачам.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поразка від чемпіона дещо похитнула лідерські позиції «Десни», але перемога в Маріуполі зберегла за нею другу позицію (при рівності очок із динамівцями, спрацювали додаткові показники, а саме – особисті зустрічі). У виступах чернігівців вирізняємо дві особливості: по-перше, найменшу кількість пропущених м’ячів, по-друге, розкуту гру на виїзді (у «сіверян» другий після «Шахтаря» показник гостьових зустрічей – 12 набраних очок). 4 матчі поспіль виграли підопічні Рябоконя на чужих полях, і які це були суперники – СК «Дніпро-1», ФК «Олександрія», «Динамо» та ФК «Маріуполь»!

Лауреат 9-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Олександр Рябоконь («Десна»)
Середній бал — 4,6

30.09.2019
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429