Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олександр Рябоконь – найкращий тренер 6-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги сезону 2018/2019.


«Десна» досить вдало проводить дебютний сезон у Прем’єр-Лізі – на сьогодні команда посідає шосте місце, демонструючи добротний, зрілий футбол. Черговим випробуванням чернігівців був виїзд в гості до «Зорі» – авторитетного клубу, представника України в єврокубках. Вони витримали тиск суперника – й зуміли перемогти луганців.
Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Десни» Олександр Рябоконь. Його підопічні зуміли здолати на виїзді «Зорю» (2:0).
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Десна» вдруге в сезоні переграє учасників єврокубків на виїзді – після 4:1 над «Маріуполем» є й перемога 2:0 над «Зорею». Звісно, це великий комплімент для новачків дивізіону, а також свідчення їх тактичної та кадрової гнучкості. За такими матчами ми можемо відслідковувати становлення цього колективу на новому для себе рівні.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Відзначимо відсутність через травму Хльобаса, а також вдалі перестановки в центрі поля, де Рябоконь змінив відразу кількох гравців після упущеної перемоги в матчі з «Карпатами». Але при цьому, як урівноважуючий фактор, відзначимо, що «Зоря» грала на фоні втоми після єврокубкової зустрічі з «Лейпцигом», яку, до того ж, довелося довгий час проводити у меншості. Заради свіжості, тренерський штаб луганської команди провів шість перестановок, і хоча клас гравців у нього високий, це все одно не могло не позначитися на грі.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Відзначимо три головні точки – місце віттягнутого форварда, правий фланг півзахисту та лівий фланг повністю. Замість Хльобаса вийшов у стартовому складі Філіппов – це була цілком рівнозначна заміна. Праворуч Банасевича замінив більш досвідчений Старенький (у підсумку – один із героїв матчу). Ліворуч Мостовий висунувся вище по флангу, зігравши у зв’язці з Люлькою, А.Фаворов склав пару у центрі поля з Огирею, що урізноманітнило півзахист «сіверян» та дало їм перевагу при контратакувальній грі.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Нинішня «Десна» — гнучка та керована команда. Вихід двох номінальних форвардів давав цікаву властивість – при атакувальній грі вони діяли синхронно, при грі без м’яча – один під одним, що давало можливість для контратак та швидких переміщень на просторі. У центрі поля А.Фаворов міг як діяти поруч із Огирею в відборі, так і давати кількісну перевагу на чужій половині поля. Нарешті, оборона відзначалася простою та чіпкою грою, що позбавило «Зорю» можливості розганятися в чужих володіннях.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
В останніх двох турах «Десна» набрала 4 очки, до того ж, стабільно забивала по два м’ячі. Цікавий нюанс: на виїзді команда Рябоконя здобула шість із семи своїх очок, що свідчить про її високий клас та розкутість у грі. Звісно, поки що нема бажаної стабільності, яка б давала можливість поповнювати скарбничку в кожному турі, але процес адаптації на новому рівні у чернігівців проходить максимально плавно.
Лауреат 6-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Олександр Рябоконь («Десна»)
Середній бал — 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

28.08.2018
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429