Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олександр Косевич – найкращий тренер 10-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19.
«Оболонь-Бровар» справедливо заслужила звання «грози авторитетів» – київська команда дуже вдало грає проти фаворитів сезону в гостях. Однак такі суперники, як «Авангард», зазвичай є навіть більш складними для «пивоварів». Нав’язуючи силову боротьбу та змушуючи господарів на проявлення ініціативи, вони вдало застосовують ту ж зброю, якою славляться самі кияни – гру на просторі та контратаки.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні завдали мінімальної поразки «Оболоні-Бровар», завдяки чому продовжують переслідувати п’ятірку найкращих за підсумками 10-го туру Першої ліги.
1. Номінальний результат команди – 5         
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Оболонь-Бровар» стає подразником для клубів Першої ліги, до того ж, минулого сезону «Авангард» не зміг обіграти цього суперника, матчі проходили у драматичній боротьбі та з непередбачуваним результатом. Завдяки пізньому пенальті Демченка краматорська команда продовжує йти слідом за п’ятіркою найкращих, навіть дещо покращивши своє положення завдяки осічкам конкурентів. Перемогу ФК «Авангард» присвятив 150-річчю рідного міста.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Через травму давно не грає півзахисник Собко, на жаль, через різні пошкодження тренерський штаб не міг розраховувати на Баранника, Полюляха, Нечипоренка, Суханова та Хомченка, який був у запасі, але не міг зіграти. Нещодавно залишив команду досвідчений Даудов, який додавав варіативності на флангах. А от інші зміни (як основний воротар Денчук) зумовлені тактичними задумками та ротацією.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Тренерський штаб вгадав із такою відповідальною рокіровкою, як зміна воротаря – Солдатенко, гравець із хорошою динамівською школою, гідно замінив Денчука, який у Винниках пропустив три м’ячі. Також вихід Мірошника, який повернувся у склад після дискваліфікації, дозволив максимально наситити оборону.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Знаючи сильні сторони «Оболоні-Бровар», гості максимально наситили центральний плацдарм та поклалися на швидкий перехід від оборони в атаку. Для цього звичну тактику було змінено на 4-3-3, що зв’язувало гру в центрі поля, не даючи суперникам швидко долати простір на половині поля «Авангарду», але давало можливість крайнім хавбекам швидко втікати в контратаки.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
У двох виїздах «Авангард» набрав 4 очки із 6 можливих, при тому, що суперники були добре мотивовані, у випадку оболонців – у хорошій формі, у випадку винниківців – без права на помилку й не маючи куди відступати. Попри нестабільні результати останнім часом, краматорська команда зберігає цікаву особливість – разом із СК «Дніпро-1» та «Колосом» вона все ще не програвала в гостях.
Лауреат 10-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Олександр Косевич («Авангард»)
Середній бал — 4,8

Прес-служба Об’єднання

24.09.2018
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429