Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олександр Хацкевич – найкращий тренер 19-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки першого туру року української Прем’єр-ліги сезону 2018/2019.

Один із найбільш яскравих матчів туру завершився розгромною перемогою киян над «Зорею» – учасником єврокубків цього сезону, завсідником медальної боротьби та претензій на першу шістку. При цьому «Динамо» продемонструвало яскравий атакувальний футбол, забивши п’ять м’ячів та повністю перегравши суперників.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Динамо» Олександр Хацкевич. Його підопічні залишаються другими в УПЛ, продовживши успішну серію та напрочуд успішно розпочавши календарний 2019 рік.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Перемога дуже важлива, зважаючи на кілька обставин. По-перше, це чемпіонські перегони, де кияни не мали права на осічку. По-друге, це давні та принципові взаємини із «Зорею», яка неодноразово відбирала очки у динамівців. До того ж, оцінюючи перемогу в одному з центральних матчів туру, маємо врахувати й фактор привабливості та ефективності гри, за яким підопічні Хацкевича продемонстрували видовищний, результативний футбол.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до матчу в суттєво ослаблених складах. У киян, нагадаємо, через травми та дискваліфікації були відсутніми Кадар, Пиварич, Шепелєв, Дуелунн та Беседін, у луганців – Тимчик, Михайличенко та Леднєв, які належать супернику, а також не був у оптимальній готовності Сілас. При цьому краще перебудуватися вийшло якраз у «Динамо», хоча «Зоря» взимку посилилася кількома досвідченими новачками й номінально виглядала здатною на опір.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Ми неодноразово відзначали, що киянам вдалося стабілізувати склад, тож він не вимагає якихось надзвичайних перестанов. Із приходом забивного та досвідченого Соля Вербич зміг повернутися на більш притаманну йому позицію флангового форварда, а повернення Сидорчука стабілізувало півзахист, вивільнивши для атакувальної роботи Буяльського й особливо Шапаренка. Варто відзначити, що навіть відсутність двох статусних збірників-легіонерів не погіршила функціональність оборони, що ми констатуємо навіть не за конкретно взятим одним матчем, а за всіма трьома офіційними цього року.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Схема 4-2-3-1 із рухливим трикутником у центрі поля та досить високими флангами давала максимальний пресинг та тиск на редути суперників. Грамотно відіграв Соль, який у тактичних побудовах Хацкевича виступає не лише фінішером, а й гравцем, який виконує багато бігової роботи без м’яча, постійно тиснучи на захист. Заміни по позиціях лише підкреслили те, що задумка киян спрацювала, а вихід молодих футболістів дає надію всьому молодому поколінню – за ними стежать, їм довіряють і будуть довіряти ще більше по мірі прогресу.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

2019 рік «Динамо» почало успішно, здолавши в двоматчевому протистоянні «Олімпіакос», а після Ліги Європи зберегло сили та емоції на старт чемпіонату. Відзначимо, що останні три тури в УПЛ кияни виграли «всуху» із загальним рахунком 11:0, а в єврокубках цього сезону вони є найголовнішими постачальниками очок у державну «скарбничку».

Лауреат 19-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:

Олександр Хацкевич («Динамо»)

Середній бал — 4,6

Прес-служба Об’єднання

25.02.2019
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429