Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олександр Антоненко – найкращий тренер 2-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Другий тур чемпіонату серед друголігових команд намітив перевагу окремих команд у класі – фаворити сезону здобули розгромні перемоги, відбулося кілька матчів підвищеної турнірної ваги. Проте є в турнірі команди зі своїми локальними завданнями, які також демонструють прогрес. Серед таких – «Оболонь-2», яка виконує, скоріше, клубні завдання, готуючи гравців для першої команди.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер бучанської «Оболоні-2» Олександр Антоненко. Його підопічні обіграли в гостях вінницьку «Ниву» (3:1), здобувши першу перемогу в новому сезоні та продемонструвавши яскравий футбол.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

12 років «Оболонь-2» не могла обіграти «Ниву». У минулому сезоні вінницька команда забрала чотири очки із шести в очних протистояннях із резервним складом першолігового клубу. Тож перемога над цим суперником на його полі підтвердила враження про турнірний прогрес оболонців, середній вік яких, якщо не враховувати гравців першої команди, які набирають форму після травми, в районі 19-20 років.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Оболонь-2» мала дві досить суттєві втрати, й обидві стосувалися захисту: травмований Глошардін, а Чобанов (це особлива обставина) через карантинні обмеження виїзду не має змоги ще повернутися в Україну з-за кордону. Була своя втрата і в вінничан, і дуже суттєва: на старті сезону команда не може розраховувати на Загорулька, найдосвідченішого та найбільш висококласного гравця атаки. Зате після травми й тривалого пропуску повернувся Гемега, півзахисник із хорошою школою.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Особливість роботи резервної команди полягає в тому, що її склад мінливий: із основи відряджають футболістів, яким потрібна ігрова практика та набір форми, назад можуть відкликати тих, хто досягнув прогресу. Тож, порівняно з матчем стартового туру, «Оболонь-2» не змогла задіяти більш досвідченого форварда Щебетуна та воротаря Литвиненка (його замінив Тюрін). На вістря атаки відрядили гравця юнацької збірної України Чідомере, а в середину поля – 41-річного Корнєва, який у рідному клубі почав уже тренерську роботу.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

В доробку резервної команди «Оболоні» награно відразу кілька тактичних схем – 5-4-1, 4-3-3, 4-2-3-1.  Цього разу використовували останню з них. Наявність такого досвідченого ватажка, як Корнєв, дозволяла налагодити надійність і спокій у середині поля. А група атаки діяла креативно, міняючись зонами, видаючи швидкісні рейди.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Цією перемогою «Оболонь-2» сповна реабілітувалася за мінімальну поразку з пенальті від ФК «Ужгород» у стартовому турі. І підтвердила одну цікаву закономірність: 12 із 16-ти очок, набраних цією командою за час виступів у Другій лізі від 2019 року, здобуто саме на виїзді. Це можна трактувати і як особливість стилю, і як сміливість молодих футболістів, і як уміння зіграти незручно для суперників у контргрі.

Лауреат 2-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Олександр Антоненко («Оболонь-2» Буча)

Середній бал — 4,6

15.09.2020
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429