Всеукраинское объединение тренеров по футболу

Тренерський ракурс. Олександр Антоненко – найкращий тренер 19-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

Вся увага – до медальної боротьби, а в Групі «А» напередодні встановився тріумвірат команд, які розділяли 1-3 місця за очкової рівності. Поки ФК «Ужгород» і «Поділля» розігрували одноосібне лідерство за підсумками туру в безпосередньому протистоянні, їхній третій конкурент їхав на Київщину – в гості до молодіжної команди першолігового клубу. Здавалося, за трьома очками – натомість одна з резервних «двієчок» піднесла неабиякий сюрприз.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – старший тренер «Оболоні-2» Олександр Антоненко. Його підопічні завдали поразки галицьким «Карпатам» (2:0), що посприяло появі одноосібного лідера в Групі «А».

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Карпати» виграли всі шість попередніх матчів у весняній частині сезону, поразок вони не знали з листопада місяця. Відтоді ж не вигравала «Оболонь-2» (одне очко в семи останніх зустрічах). Перервати серію невдач у грі з претендентом на медалі та підвищення в класі – це значне досягнення для молодої оболонської команди.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Гості підійшли до матчу не без втрат – матч пропускав через дискваліфікацію центральний півзахисник Козак, через травму – вінгер Патанеллі, ще двоє атакувальних гравців були в лазареті. Проте не меншими, а навіть масштабнішими, зважаючи на специфіку резервного складу, можна назвати проблеми «Оболоні-2». Травмовані воротар Тюрін, захисник Дишкант, півзахисник Ульянченко, вінгер Касімов і форвард Чідомере, через пошкодження не могли взяти участь у грі, хоч і були в обоймі, захисник Терлецький, півзахисник Аракелян та форвард Рафальський. У розпорядженні першої команди воротар Фастов, захисник Глошардін, нападник Скидан. Це величезні втрати для резервного складу.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (нічия 1:1 у Чернігові) тренерський штаб провів дві вимушені заміни – замість Бровченка ліворуч у захисті вийшов Білий (основна позиція для Василя – все ж центр, а не фланг), а Ульянченка замінив Майданович. При цьому команда отримала, зважаючи на травму Тюріна, резервного воротаря першої команди Федорівського. А ще традиційно на полі молоді допомагають граючі тренери – 42-річний опорник Корнєв і 34-річний захисник Коваленко.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Оболонь-2» за час виступів у Другій лізі проявила себе гнучкою в тактичному плані командою. Вона мала на озброєнні тактичну схему з трьома центрбеками (як наслідок, прогресували й переведені в першу команду захисники Мате, Прокопенко та Глошардін), також була награна формація з одним форвардом. Цього разу, виходячи з наявних гравців, а також специфіки суперника, виставили 4-4-2. Причому, травми низки виконавців змусили тренерів вдаватися до незвичайних рішень: так, номінальні захисники  Грабовський і Сточинський вийшли на заміни замість нападників, вдало закривши непритаманні для них функції. Лівий захисник Осман в перший раз за півроку вийшов на поле після травми хрестоподібних зв’язок і вимушено закрив позицію правого півзахисника. У складній кадровій ситуації футболісти чітко виконали тренерські установки та втілили на полі те, що награвали.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Чотири очка в двох останніх турах набрала «Оболонь-2». Ця резервна команда посідає найвище місце серед усіх «двієчок» Другої ліги. Проте, що найголовніше, «Оболонь-2» сповна виконує своє завдання як полігон для обкатки й підготовки клубної молоді. За останні роки десять гравців резервного складу були задіяні в першій команді і ще сім підписали професійні контракти з іншими клубами. Такі перемоги, як ця – над суперником вищого рівня амбіцій, комплектації та досвіду, показують перспективу роботи з молоддю та правильність напрямку діяльності клубної піраміди.

Лауреат 19-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Олександр Антоненко («Оболонь-2» Буча)

Середній бал — 4,6

 

26.04.2021
01601, г. Киев, ул. Госпитальная 4 (гостиница «Русь»), офис 429